NB I, nők, A-csoport – Diósgyőr: 100 pont

FEKETE LÁSZLÓ, KOLODZEY TAMÁS, THÉKES ISTVÁNFEKETE LÁSZLÓ, KOLODZEY TAMÁS, THÉKES ISTVÁN
Atomerőmű-KSC Szekszárd–MiZo-Pécsi VSK 42–89

SZEKSZÁRD: DARIDA (12/12), Hofmann (4), Tóth Zs. (2), Horváth Adrienn (7), BELLOVAI (9). Cs: Csontos (–), Fuzaro (8/6), Hegyi (–). Edző: Patkós Zoltán
PÉCS: IVÁNYI (5/3), Ujvári (6), Károlyi (7/3), BÉRES (16), Érika (14). Cs: BRANZOVA (10), Tranquilli (7), Vilutyté (6), Szakács (8), KELLER (10). Edző: Rátgéber László

Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–12. 15. p.: 14–43. 25. p.: 23–62. 35. p.: 37–76
Kipontozódott: Hofmann (33. p.)

Mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, a brazil Érika úgy ziccerezett négyszer szinte ugyanarról a helyről, majd Béres is bepöccintett egy közelit, ugyanarról a parkettacsíkról. Utoljára az ötödik percben volt szoros a szomszédvári derbi (9-12), aztán Béres, Branzova és Tranquilli kosaraival újra ellépett a Pécs, s többé már vissza se nézett. A baranyaiak annyira keményen védekeztek, hogy az atomosok dobóhelyzetig is alig-alig jutottak, és a lepattanók megszerzésére is csekély esélyük volt. A második negyedben egy 20–0-s(!) rohammal végleg eldöntötte a mérkőzést a listavezető, így ettől kezdve Rátgéber László – már
a GYSEV elleni rangadóra gondolva – nyugodtan pihentethette kulcsjátékosait.

Mestermérleg

Patkós Zoltán:
- A Pécs szó szerint felőrölt minket, s ehhez még a játékvezetők is hozzájárultak.
Rátgéber László: - Az első félidőben nagyon jól kosárlabdáztunk, a másodikban már a soproni derbire gondoltunk. Köszönöm szurkolóinknak, hogy ismét ilyen sokan kísértek el minket Szekszárdra.

Diósgyőri KSK–BEAC-Siemens 100–47
(25–8, 20–6, 18–19, 37–14)

Miskolc, 800 néző. V: dr. Szakáll, Cziffra

DIÓSGYÔR: HADZSOVICS (7/3), SZEMERÉDI (17/9), Szlimák (6/3), CSÁVÁS (18), BURSE (17). Cs: Bukovszki (8/6), Koncz (6), Gaither (8), Csipkó (7/3), Balogh G. (6). Edző: Milen Vukicsevics
BEAC: Dömötör (4), Izsák (–), Kovács K. (9/3), Bartha (8), Nagy V. (13). Cs: Selmeci (7/3), Pénzes (2), Muszbek (–), Kinter (–), Klucsik (4). Edző: Sterbenz Tamás

Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–0. 9. p.: 21–6. 12. p.: 25–12. 17. p.: 35–14. 25. p.: 52–21. 27. p.: 56–27. 32. p.: 72–33. 38. p.: 91–45

A diósgyőriek már az első percekben eldöntötték a találkozó sorsát, óriási fölényük pontokban is kifejezésre jutott, így a második negyedre Milen Vukicsevics nyugodt szívvel lecserélhette a teljes kezdőcsapatát. Edzőmérkőzés-jelleget öltött az összecsapás, a DKSK félgőzzel kosarazott, de még így is a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét. A jó hangulatot csak fokozta, hogy a hazaiak néhány szemre is tetszetős támadást vezettek és szórták a triplákat, a harmadik és negyedik negyed pedig már csak ujjgyakorlat volt a piros-fehérek számára, akiknek szurkolói nagy ovációval fogadták kedvenceik századik pontját.

Milen Vukicsevics:
– Gratulálok a csapatnak, jól játszottak a lányok, remélem, hogy a folytatásban is hasonló produkcióval rukkolnak elő.
Sterbenz Tamás: – Halmos sajnos nem lépett pályára, és ez rányomta bélyegét teljesítményünkre. A Diósgyőr példásan védekezett, sokat tanulhattunk a kitűnő hazaiaktól.

Szeviép-Szeged–Bajai Bácska NKSE 97–48
(29–9, 26–14, 20–17, 22–8)

Szeged, 600 néző. V: Földházi, Jobbágy

SZEGED: Bulatova (5/3), Fűrész (10/3), MÉSZÁROS (14/3), LÓDI (14), KAJDACSI (20). Cs: ROCZKOV (11/3), VARDA (18), Jex (5), Pungor (–). Edző: Ujhelyi Gábor
BAJA: Fedor (6/6), Vágvölgyi (9/3), FARKAS A. (8/3), Bereczki (9), Milovics (2). Cs: NÉMETH M. (11), Kiss G. (3/3), Szabó D. (–), Kühn (–). Edző: Gálos László

Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–6. 8. p.: 20–9. 12. p.: 33–11. 15. p.: 42–15. 26. p.: 66–35. 29. p.: 71–40. 34. p.: 83–43
Kipontozódott: Vágvölgyi (30. p.)

A Szeged védekezésben és támadásban egyaránt toronymagasan felülmúlta ellenfelét. A hazaiak közül a válogatott Kajdacsi garantálta a centerfölényt, míg a kinti nehéztüzérek közül Mészáros villogott, a Baja ezzel szemben csak kínlódott, húsz perc alatt mindössze huszonhárom pontot termelt. A nagyszünet után a cserékkel is gördülékenyen futott a hazaiak szekere, és látványos játékkal folyamatosan növelték előnyüket.

Ujhelyi Gábor:
– A harmadik negyedet leszámítva közönségszórakoztató kosárlabdát játszottunk, és megérdemelten nyertünk.
Gálos László: – A nagyon jó napot kifogó Szeged hamar eldöntötte a mérkőzést. Sok sikert kívánok a Szeviépnek a rájátszásban.