Paul Pierce-t (34) nem tudták megállítani (Fotó: Reuters/Steve Dipaola)
Paul Pierce-t (34) nem tudták megállítani (Fotó: Reuters/Steve Dipaola)
Senkinek sem javasoljuk a Paul Pierce-féle ágyéktesztet, bár tagadhatatlan, aki ott megfelel, azt a későbbiekben már nem lehet megállítani – legalábbis a kosárlabdapályán. A Boston Celtics bravúros portlandi győzelmet köszönhet ruganyos akrobatájának, aki a legutóbbi játéknapon a liga jelenlegi legjobb dobóját, a Detroitban feleslegesen megszakadó orlandói Tracy McGradyt is lepipálta. Pierce a hét elején szedte össze sérülését, és egyáltalán nem volt biztos abban, hogy a nehéznek ígérkező portlandi meccsen társai segítségére lehet. Aztán a bemelegítésnél nekifogott egy teljes fordulatos, kétkezes zsákológyakorlatnak. "Úgy gondoltam, ha ezt túlélem, akkor bírni fogom a játékot. A mérkőzésre ilyet úgysem terveztem” – mondta Pierce, aki a teszt sikeres teljesítése után húsz pontot vágott csak az első negyedben! "Amikor megláttam, mit művel, azt hittem, szívrohamot kapok. Viszont egyből kitaláltam, hogy játszani fog” – emlékezett vissza a kezdés előtti leggyötrőbb pillanatokra Jim O’Brien, a Boston edzője.
Ötkarikás kvartett
Az amerikai szövetség négy alapjátékos kijelölésével megkezdte annak a válogatottnak a formálását, amely a jövô évi athéni olimpián szerepel majd – már ha sikerül az elsô három hely valamelyikén végeznie az amerikai zóna augusztusi Puerto Ricó-i selejtezôjén. A Colorado Springsben keltezett közlemény szerint Ray Allen (Milwaukee), Tim Duncan (San Antonio), Jason Kidd (New Jersey) és Tracy McGrady (Orlando) mindenképpen ott lesz a Larry Brown (Philadelphia) edzette csapatban. Mint korábban írtuk, Kobe Bryant is jelezte részvételi szándékát – nos, a Lakers csillaga egyelôre nem írta alá az ilyenkor szokásos szerzôdést a szövetséggel, ám az illetékesek kifejezték reményüket, hogy ez csak idô kérdése. Az Egyesült Államok NBA-játékosokra épülô válogatottal szeretné kiköszörülni a csorbát, azaz feledtetni a múlt évi vb-6. helyet.
Gyanítható, ha nem kell leülnie vészesen gyűlő személyi hibái miatt, akkor a Celtics – 30–3-as első negyedbeli rohamot követően – nem csuklik össze, és jelentős előnyből nem kerül hétpontos hátrányba a hajrára. Triplákból azonban ezúttal kifogyhatatlan volt a gárda, a 14-ből Walter McCarty és Antoine Walker is tartogatott egyet-egyet az utolsó pillanatokra, így a vendégek meglepő sikerrel zárták hadműveletüket. Detroitban a liga jelenlegi legjobb dobója (az említett McGrady) és legjobb lepattanózója (Ben Wallace) adott randevút egymásnak – utóbbi lehetett az elégedettebb, hisz csapata mindig elhárította a Magic felzárkózási törekvéseit, és tíz ponttal megnyerte a találkozót. Clifford Robinson egy félpályán túli, majd egy közelebbi, de a triplavonaltól még mindig messze eső triplával járt élen az orlandóiak megfékezésében. "Sokan még mindig nem vesznek komolyan bennünket. Ha a Keleti főcsoportra terelődik a szó, mindenki csak a New Jerseyt és az Indianát emlegeti. Elég dühítő ez, viszont legalább újabb győzelmekre ösztönöz” – durcáskodott a sorozatban hatodszor nyerő Pistons legtöbb pontot szerző játékosa, Richard Hamilton. Az Orlando ezzel a vereséggel kellemetlen helyzetbe került, miután a Washington megelőzte – pillanatnyilag Jordanék mennének a playoffba.
NBA, alapszakasz, 103. játéknap
Detroit Pistons–Orlando Magic 98–88 (26–26, 26–21, 19–15, 27–26). Legjobb dobók: R. Hamilton 29, C. Robinson 18, Billups 12, ill. McGrady 35, Vaughn 15, Garrity 14. Legtöbb lepattanó: B. Wallace 18, ill. McGrady 11. Legtöbb assziszt: Billups, C. Robinson 4-4, ill. McGrady 6. Dobószázalék, mezőny (büntető): 46.2 (73.1), ill. 41.9 (90.5)
Portland TrailBlazers–Boston Celtics 92–100 (23–39, 20–12, 28–21, 21–28). Ld: R. Wallace 30, D. Anderson 16, D. Davis 14, ill. P. Pierce 36, A. Walker 19. Ll: Pippen 10, ill. A. Walker 5. La: Pippen 9, ill. A. Walker 9. Dsz: 49.2 (68.3), ill. 45.5 (69.6)