Zsolnay Gyöngyi visszatért!

T. P.T. P.
2003.02.01. 21:53
Címkék
A 2000-es női bajnoki döntő harmadik összecsapásán, Pécsett lépett legutóbb pályára bajnoki mérkőzésen Zsolnay Gyöngyi, az ötvenszeres válogatott bedobó. Utána hosszú hónapokig küzdött  többek között az Egyesült Államokban is  fájós térdének gyógyulása érdekében, azonban nem járt sikerrel. Családot alapított és a kosárlabda helyét az anyaszerep vette át az életében: gyermeke született.
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnaynál most is jó helyen volt a labda (Fotó: Meggyesi Bálint)
Zsolnay azonban nem adta fel a felépülésért és a kosárlabdázásért folytatott küzdelmét, és így érkeztünk el 2003. február 1-jéhez. FC Tomega–Monori SE NB I B-s női meccs a Dózsa György úton. A vendégcsapat kezdő ötösében tizenhetes mezszámmal kifut a pályára egy új arc: Zsolnay Gyöngyi. Aki aztán hamar levetkőzte megilletődöttségét, labdákat szerzett, kosarakat dobott, és végül huszonkét játékperce alatt tizenöt ponttal segítette hozzá együttesét a 93–49-es győzelemhez. A lefújást követően boldogan beszélt a visszatérés miértjéről: "A gyermeknevelés mellett rengeteg energiám marad, és imádom a kosárlabdát. A fő ok azonban, amiért ismét pályára léptem, az a férjem. Vujity Tvrtko feleségeként soha nem láthatott kosárlabdázni, és én ezt szerettem volna neki megadni. Nem is tudott róla, így sikerült meglepnem. Könnybe lábadt szemmel nézte végig a meccset. Köszönet érte azoknak, akik ebben segítettek nekem!”
Távolabbi terveiről is szólt a kitűnő kosarashölgy. "Az edzésekre lejárok és többi csapattársamhoz hasonlóan élvezem a kosárlabdázást. Ez egy hobbicsapat, itt mindenki a játék szeretetéért csinálja” – újságolta lelkesen. Arra a felvetésre, hogy korábbi edzője, Király Sándor ezek után azt mondhatja, lám, mégiscsak jó a térde, a következőket mondta. "Ha a térdem rendben lenne, akkor ma is a Pécs és a válogatott színeiben játszanék.” – búcsúzott a volt válogatott játékos.
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
7 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik