Zsoldos a bírókat szidja

GÖRBITCZ SZABOLCSGÖRBITCZ SZABOLCS
2002.12.18. 22:25
A combsérüléssel bajlódó Alexe nem vállalta a játékot, így a Falco egy szem légióssal vette fel a versenyt a három külföldivel pályára lépő szegediekkel. Az első félidőben Vilcinskas remeklésének betudhatóan rendre a vendégeknél volt az előny, nem egyszer több mint 10 ponttal jártak előrébb a Tisza-partiak. A szünet után hiába vette át egy rövid időre a vezetést a hazai gárda, a hajrá a játékvezetők hathatós segítségét élvező Szedeáké volt, így Földi Sándor együttese várhatja kedvezőbb pozícióból a visszavágót.Mestermérleg
Zsoldos András:
– Rossz kezdés után hallatlan lelkesedéssel játszott tartalékos csapatunk. A Magyar Kupa megcsúfolása két ilyen játékvezető küldése, akik oroszlánrészt vállaltak vereségünkből. Macedóniában sem tapasztaltam ilyen bírói nyomást.
Földi Sándor: –Kapkodós, fegyelmezetlen mérkőzésen sikerült nyernünk, és talán korai volt kollégám kicsit nagyképű kijelentése a két győzelemmel kapcsolatban.

Első mérkőzés
Falco KC-Szombathely–Sole-Szedeák
98–106

(19–31, 32–24, 20–17, 27–34)
Szombathely, 400 néző. V: Földházi, Papp
FALCO: Kálmán (18/6), GRÁCZER (15/3), Pankár (11/9), Heinle (15/6), Sallay (4). Cs: BORSZÉKI (22/6), Dénes (8), Henrich (–), Horváth B. (5/3), Herczeg (–). Edző: Zsoldos András
SZEGED: MULICS (23/9), KISS ZS. (15/9), Rawlins (14), Nyilas (10/3), VILCINSKAS (30/3). Cs: DEÁK (12/12), Kecskés (–), Molnár A. (–), Drahos (2), Pávlicz (–). Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 7. p.: 7–17. 13. p.: 27–31. 18. p.: 38–49. 24. p.: 57–60. 27. p.: 66–63. 32. p.: 71–79. 36. p.: 83–89
Kipontozódott: Sallay (27. p.), Kálmán (34. p.), Heinle (37. p.), Horváth B. (40. p.), Dénes (40. p.)