(22–21, 14–32, 8–18, 6–22)

Nagykanizsa, 100 néző. V: Katona, Pálla
NAGYKANIZSA: HADARICS (10), Góber (7/3), Antolovics (10), Mirkov (8), Jocovics (7/3). Cs: Papp Katalin (4), Hersits (2), Tahi (2), Toma (–), Németh A. (–). Edző: Gellér Sándor
SZOLNOK: DJELMIS (27/15), Szélesy (7/3), Hibbert (11/3), Farmer (8), PEROVICS (19). Cs: NÉMETH B. (12/6), Radnóty (9). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–10. 14. p.: 26–28. 25. p.: 38–62. 34. p.: 46–77
A vasutasrangadón igen jól kezdtek a hazaiak. A csapatok kezdetben felváltva vezettek, majd a szolnokiak a nagyszerűen kosarazó, a mezőny legjobbjának bizonyult Djelmis vezérletével fokozatosan lendültek játékba. Végül a Tisza-partiak könnyű győzelmet arattak a visszaesett és újra sok hibával játszó zalaiak ellen.

Mestermérleg
Gellér Sándor: – Számomra teljesen ismeretlen, újdonságnak ható figurákkal találkoztam a mérkőzésen, és nem azokkal, amelyeket az edzésen gyakoroltunk.
Tapodi Péter: – A mérkőzés előtt azt kértem a lányoktól, hogy most már próbáljanak felpörögni arra a fordulatszámra, amit az előttünk lévő mérkőzések megkívánnak tőlünk. Örülök, hogy a csapat megértette, hogy miről beszéltem.

Bajai Bácska NKSE–Szeviép-Szeged 73–88
(20–15, 15–21, 11–28, 27–24)

Baja, 400 néző. V: Váradi, Hollósy
BAJA: Völgyesi (8/3), Göbölös (4), FARKAS (20/6), Bereczki (12), MILOVICS (23). Cs: Kiss G. (2), Németh M. (2), Vágvölgyi (2). Edző: Gálos László
SZEGED: Bulatova (7/3), Mandache (6), Mészáros (7/6), KAJDACSI (32), VARDA (20). Cs: Roczkov (1), FŰRÉSZ (7), Lódi (8). Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 9. p.: 14–14. 14. p.: 23–23. 17. p.: 29–26. 19. p.: 29–32. 25. p.: 37–50. 30. p.: 46–64. 33. p.: 48–68. 39. p.: 70–82
Kipontozódott: Mandache (40. p.)
A Baja a mérkőzés elején agreszszív védekezésével és elsősorban Milovics eredményes centerjátékával lepte meg a magassági fölényben játszó vendégcsapatot. A Szegednek a játékrész hajrájában ugyan sikerült egyenlítenie, mégis a hazaiak zárták öt pont fórral az első tíz percet, elsősorban jugoszláv középjátékosa, Milovics révén. Igaz, a túloldalon is egy center, nevezetesen Kajdacsi volt elsősorban eredményes. A második játékrészben a nagy lelkesedéssel játszó hazaiak a hajráig tartani tudták párpontos előnyüket, a hajrában azonban már nem bírtak a vendégek magas embereivel, így a Szeged fordulhatott egypontos előnyre a nagyszünetben. A harmadik játékrészben aztán eldőlt a mérkőzés sorsa. A Baja már végképp nem bírta tartani Kajdacsit, akihez helyenként centertársa, Varda is társult a pontszerzésbe, sőt a Szegednél a mezőnyjátékosok is eredményesebbek voltak a hazaiaknál. Az indulatoktól sem mentes harmadik negyedben a Szeged több alkalommal is eredményes kosár után még büntetőt dobhatott, mert a bajaiak már csak szabálytalankodni tudtak a palánk alatt. Az utolsó negyedben már 20 pont is volt a Szeged előnye, betudhatóan annak is, hogy a bajaiak sok büntetőt elhibáztak.

Gálos László: – Új felfogásban játszó Baját lehetett látni. Küzdelmes mérkőzésen a harmadik negyedbeli jobb teljesítményével megérdemelten nyerte a mérkőzést a Szeged, ennek ellenére gratulálok a csapatomnak.
Ujhelyi Gábor: – Amikor csak a kosárlabdával foglalkoztunk, akkor csináltunk szép dolgokat a találkozón. A többiről meg fölösleges beszélni.