Női regionális Európa-kupa: Ezúttal nem hibázott a Postás

Vágólapra másolva!
2002.11.06. 22:10
Címkék
C-csoportCCC Aquapark Polkowice (lengyel)–Soproni Postás 66–80
(15–17, 17–25, 18–19, 16–19)
Polkowice, 800 néző. V: Ganyijev (orosz), Tobi (észt)
POLKOWICE: Frniaková (2), Klosinska (9), KORYZNA (17), Palka (2), MARCZEWSKA (18). Cs: Waligorska (2), Mrozinska (5), Kedzior (9), Portianko (2). Edző: Wojciech Spisacki
POSTÁS: NAJDENOVA (6), CSÁKÁNY (13/3), EÖRDÖGH (16/3), Ambrus (7), Papp Krisztina (10). Cs: Fodor (9/3), RUSSAI (11/3), ENGLERT (8). Edző: Meszlényi Róbert
Kipontozódott: Ambrus (25. p.)
Magabiztosan kezdett a Postás, és már az első negyedben is nagyobb különbséggel vezethetett volna, ha nem hagy ki rengeteg ziccert, elsősorban Papp és Ambrus révén. A második tíz percben kicsit javult a vendégek dobószázaléka, így sikerült jelentősebb előnyt kiharcolniuk a nagyszünetre, bár tizenöt pontos vezetésükből csak tíz maradt meg a találkozó felére.
A második félidőt mintaszerűen kezdte a magyar csapat, és pillanatok alatt húsz pontosra növelte a differenciát, elsősorban mezőnyemberei révén. Aztán érthetetlen módon a harmadik tíz perc végére leálltak a magukat nyeregben érző soproniak, és a lengyelek felkapaszkodtak tíz pontra. Ezek után kőkemény küzdelmet hozott a negyedik negyed első öt perce, de a Postás meg tudta tartani előnyét. Egyszer kerültek csupán tízen belülre, tehát veszélyes közelségbe a hazaiak, ám ekkor a hidegvérű Russai azonnal bevágott egy hárompontost. Az utolsó pár percben Eördögh nagyszerű betöréseivel és büntetőivel biztosította be a győzelmét a magyar bajnokság bronzérmese.

Mestermérleg
Meszlényi Róbert: – Végig uraltuk a mérkőzést, bár hullámzó volt a játékunk. Ha centerproblémáink megoldódnak, ez a csapat sokra lehet képes.
Legfrissebb hírek

Döntött a CAS, nem indulhat a Kl-ben az ír kupagyőztes

Európa-konferencialiga
28 perce

Bemutatták a Nemzeti Sport filmjét a 40 éve UEFA-kupa-döntős Videotonról

Labdarúgó NB I
34 perce

Lezárult a sportállamtitkárság sportszervezői pályázata, országosan húsz szakember kezdheti meg a munkát

Egyéb egyéni
56 perce

Ovidiu Burca lett a Sepsiszentgyörgy új vezetőedzője

Minden más foci
1 órája

Juhász Dorka Sallai Roland klubtársa lesz – hivatalos

Kosárlabda
1 órája

Pogacar megnyerte, másnap átnevezték a versenyt

Kerékpár
1 órája

Boczkó Gábor: A négy érem jó eredmény

Egyéb egyéni
1 órája

Bejelentette új mesterét a Sevilla, a Celtic vinné a svédek budapesti gólszerzőjét – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik