H. D. 2020.10.28 17:30 Frissítve: 2021.05.23 22:44

FÉRFI EURÓPAI KÉZILABDALIGA, 2020–2021

A férfi Európai Kézilabdaliga (EKL) 2020–2021-es idényének adatbankja.

 

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2020–2021
BAJNOKOK LIGÁJA EURÓPAI KÉZILABDALIGA
Veszprém Tatabánya
Szeged Balatonfüred
  Gyöngyös

 

A 24 csoportkörös csapatból 16 (csoportonként az első négy) jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba. A tervek szerint a végső győztesről final four dönt május 15-16-án.

A csoportmérkőzéseket keddenként rendezték meg (18.45 vagy 20.45 órától), az 1. forduló október 20-án volt. További játéknapok: október 27., november 17. és 24., 2021. február 9., 16. és 23., illetve március 2.

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

NÉGYES DÖNTŐ (MANNHEIM)
DÖNTŐ (május 23.)
Magdeburg (német)–Füchse Berlin (német) 28–25
(15–8)
A 3. HELYÉRT (május 23.)
Wisla Plock (lengyel)–RN Löwen (német) 27–32
(12–15)

ELŐDÖNTŐ (május 22.)

Magdeburg (német)–Wisla Plock (lengyel) 30–29 (13–15)
Füchse Berlin (német)–RN Löwen (német) 35–32 (19–16)

NEGYEDDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓK
Wisla Plock (lengyel)–GOG (dán) 31–26
(13–13)
Továbbjutott: a Plock, 58–56-os összesítéssel.
Rhein-Neckar Löwen (német)–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 37–27 (19–8)
Tj: a Löwen, 69–60-as összesítéssel
Magdeburg (német)–Kristianstad (svéd) 39–31 (23–12)
Tj: a Magdeburg, 73–59-es összesítéssel
Füchse Berlin (német)–Montpellier (francia) 31–23 (16–13)
Tj: a Füchse Berlin, 60–55-ös összesítéssel

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
GOG (dán)–Wisla Plock (lengyel) 30–27 (17–12)
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Rhein-Neckar Löwen (német) 33–32 (15–19)
Kristianstad (svéd)–Magdebug (német) 28–34 (13–16)
Montpellier (francia)–Füchse Berlin (német) 32–29 (13–11)

NYOLCADDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓK
Schaffhausen (német)–Montpellier (francia) 25–32 (10–16)
Tj:
 a Montpellier, 59–52-es összesítéssel
Wisla Plock (lengyel)–Sporting CP (portugál) 25–28 (12–14)
Tj:
 a Plock, 54–53-s összesítéssel
CSZKA Moszkva (orosz)–GOG (dán) 30–35 (17–19)
Tj:
 a GOG, 68–61-es összesítéssel
Füchse Berlin (német)–Fivers (osztrák) 10–0*
Tj:
 a Füchse, 45–27-es összesítéssel
Rhein-Neckar Löwen (német)–Nexe (horvát) 27–27 (14–12)
Tj:
 a Löwen, 54–52-es összesítéssel
Nimes (francia)–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 24–24 (11–12)
Tj:
 a Csehovszkije Medvegyi, 54–49-es összesítéssel
Magdeburg (német)–Eurofarm Peliszter (északmacedón) 35–24 (14–9)
Tj:
 a Magdeburg, 67–48-as összesítéssel
Ademar León (spanyol)–Kristianstad (svéd) 31–34 (16–15)
Tj:
 a Kristianstad, 68–58-as összesítéssel
*megállapított eredmény

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Nimes (francia) 30–25 (13–15)
GOG (dán)–CSZKA Moszkva (orosz) 33–31 (18–15)
Montpellier (francia)–Schaffhausen (svájci) 27–27 (15–13)
Nexe (horvát)–Rhein-Neckar Löwen (német) 25–27 (14–13)
Fivers (osztrák)–Füchse Berlin (német) 27–35 (15–17)
Eurofarm Peliszter (északmacedón)–Magdeburg (német) 24–32 (9–15)
Sporting CP (portugál)–Wisla Plock (lengyel) 25–29 (15–15)
Kristianstad (svéd)–Ademar León (spanyol) 34–27 (16–14)

A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport: Ademar León (spanyol), Orlen Wisla Plock (lengyel), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Fenix Toulouse (francia), Fivers (osztrák), RK Metalurg (északmacedón)
B-csoport: USAM Nimes Gard (francia), Dinamo Bucuresti (román), Tatran Presov (szlovák), Füchse Berlin (német), Sporting CP (portugál), IFK Kristianstad (svéd)
C-csoport: SC Magdeburg (német), Alingsas HK (svéd), Besiktas Aygaz (török), Montpellier HB (francia), RK Nexe (horvát), CSZKA Moszkva (orosz)
D-csoport: GRUNDFOS TATABÁNYA KC, Kadetten Schaffhausen (svájci), RK Eurofarm Peliszter (északmacedón), Rhein-Neckar Löwen (német), GOG (dán), RK Trimo Trebnje (szlovén)

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Rhein-Neckar Löwen (német) 10
8
1   1
296–256 17
2. Schaffhausen (svájci) 10
6
2
  2
261–251 12
3. GOG (dán) 10
6
  4
306–305 12
4. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 10
5
1   4 244–237 11
5. Trebnje (szlovén)  10
3

  7
250–273   6
6. Tatabánya10


10
263–298  0
A D-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (október 20.)  
Kadetten Schaffhausen (svájci)–GOG (dán) 29–28
Rhein-Neckar Löwen (német)–RK Trimo Trebnje (szlovén) elhalasztva
RK Eurofarm Peliszter (északmacedón)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21–19
2. FORDULÓ (október 27.)  
GOG (dán)–RK Eurofarm Peliszter (északmacedón) 30–29
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–Rhein-Neckar Löwen (német) 26–32
RK Trimo Trebnje (szlovén)–Kadetten Schaffhausen (svájci) elhalasztva
3. FORDULÓ (november 17.)  
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–RK Trimo Trebnje (szlovén) 26–28
RK Eurofarm Peliszter (északmacedón)–Kadetten Schaffhausen (svájci) 25–25
GOG (dán)–Rhein-Neckar Löwen (német) 32–37
4. FORDULÓ (november 24.)  
Rhein-Neckar Löwen (német)–RK Eurofarm Peliszter (északmacedón) 28–20
RK Trimo Trebnje (szlovén)–GOG (dán) 18.45
Kadetten Schaffhausen (svájci)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 18.45
5. FORDULÓ (december 1.)  
RK Trimo Trebnje (szlovén)–RK Eurofarm Peliszter (északmacedón) 28–24
Rhein-Neckar Löwen (német)–Kadetten Schaffhausen (svájci) 20.45
GOG (dán)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 30–28
6. FORDULÓ (december 8.)  
RK Eurofarm Peliszter (északmacedón)–RK Trimo Trebnje (szlovén) 33–26
Kadetten Schaffhausen (svájci)–Rhein-Neckar Löwen (német) 18.45
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–GOG (dán) 32–35
7. FORDULÓ (február 9.)  
GOG (dán)–Kadetten Schaffhausen (svájci)  
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–RK Eurofarm Peliszter (északmacedón) 21–24
RK Trimo Trebnje (szlovén)–Rhein-Neckar Löwen (német)  
8. FORDULÓ (február 16.)  
Rhein-Neckar Löwen (német)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 37–30
RK Eurofarm Peliszter (északmacedón)–GOG (dán) 32–31
Kadetten Schaffhausen (svájci)–RK Trimo Trebnje (szlovén) 24–21
9. FORDULÓ (február 23.)  
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–Kadetten Schaffhausen (svájci) 30–32
GOG (dán)–RK Trimo Trebnje (szlovén) 32–31
RK Eurofarm Peliszter (északmacedón)–Rhein-Neckar Löwen (német)  10–0
10. FORDULÓ (március 2.)  
RK Trimo Trebnje (szlovén)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–28
Rhein-Neckar Löwen (német)–GOG (dán) 32–24
Kadetten Schaffhausen (svájci)–RK Eurofarm Peliszter (északmacedón) 29–26

 

SELEJTEZŐ – A MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ PÁRHARCOK

SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
   
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Butel Szkopje (északmacedón)34–2124–2558–46
    
2. FORDULÓ
   
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Füchse Berlin (német)23–2524–3647–61
RK Trimo Trebnje–Balatonfüredi KSE*23–2223–22
* egymeccses párharc
   
2021.07.12 14:22:57

Kézilabda Papp Bálint (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

Bár a találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, a hajrá a magyaroké volt.

2021.07.09 17:53:56

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Potyogtak a gólok az olimpiára készülő csapatok találkozóján, de a magyarok jöttek ki jobban a párbajból.

2021.07.06 16:41:59

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Az olimpiai felkészülés utolsó szakaszát hatgólos sikerrel indították a mieink Montenegró ellen.

2021.07.05 12:45:09

Kézilabda JOCHA KÁROLY

Hanus Ágnes nem tervezte meg a „lelépést”, s később minden csapattársától elnézést kért.

2021.06.17 05:19:53

Kézilabda BOBORY BALÁZS

„Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani.”