Férfi kézi El: az ötödik meccsét is elbukta a Tatabánya

2021.02.10. 19:08
Győri Mátyás hat gólja sem volt elég a pontszerzéshez (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda Európa-liga 1. fordulóból bepótolt mérkőzésén a Tatabánya 21–19-re kikapott az északmacedón RK Eurofarm Peliszter otthonában.

A mérkőzés elején kétszer is előnybe került a magyar csapat, ezután az északmacedónok egy óriási rohammal elhúztak öt góllal – ennek fényében bravúros volt a Tatabánya részéről, hogy csak egygólos hátrányban vonulhatott pihenőre(11–10).

A szünet után a magyar együttes sokáig jól tartotta magát, a hajrá viszont egyértelműen a hazaiaké volt, akik kétgólos sikert arattak (21–19).

FÉRFI EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
D-CSOPORT

RK EUROFARM PELISZTER (északmacedón)–GRUNDFOS TATABÁNYA 21–19 (11–10)
Bitola, zárt kapuk mögött. Vezette: Erdogan, Özdeniz (törökök)
PELISZTER: HENDAWY – Koszteszki, Maras 4, Perics 1, Markoszki, Kukulovszki 2, Ojleszki 2. Csere: Csanevszki (kapus), Kukoszki, Vegar, KUSAN 6, MANDALINIC 5 (2), Radovic, Stjepanovics 1, Gradjan. Edző: Zeljko Babic
TATABÁNYA:
Bartucz – HORNYÁK P. 4, GYŐRI M. 6, Debreceni, Sipos A., Zdolik, Sunajko S. 3 (1). Csere: Konecny (kapus), Ancsin G. 4, Nemes R., Ilyés, Juhász Á. 2, Bozsovics, Molnár B. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–2. 16. p.: 7–2. 23. p.: 9–4. 28. p.: 10–8. 36. p.: 12–13. 47. p.: 16–17. 53. p.: 20–17
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 1/1
Vladan Matics: –
Rég voltam ennyire csalódott, mert az első húsz percben nagyon bátortalanul játszottunk, helyzetig is alig jutottunk el, csak messziről lövöldöztünk. Hiába kaptuk össze magunkat a második félidőre, a támadójátékunk nem működött, nagyon sok technikai hibát követtünk el. A védekezésünk viszont rendben volt, a huszonegy kapott góllal elégedett vagyok, de mindenben fejlődnünk kell.