B. L.
2020.12.08 18:36 Frissítve: 2020.12.08 20:53

Férfi kézilabda El: a Tatabánya a hajrában bukott „otthon”

A férfi kézilabda Európa-liga 6. fordulójában a Tatabánya pályaválasztóként 33–31-re kikapott a GOG-től Dániában. A magyar együttes az 56. percben még vezetett, de a hajrát az északiak jobban bírták.

Juhász Ádám hat gólja is kevésnek bizonyult (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)

A magyar csapat a harmadik, a dán a negyedik meccsére készült, eddig csupán utóbbi szerzett pontot a kiírásban.

Kezdetben fej fej mellett haladtak a felek, a Tatabánya viszont 3–0-s szériával ellépett ezt követően 6–3-ra. Ekkor megtorpant a magyar együttes, a következő nyolc(!) gólt a dánok szerezték, és bár még a 28. percben is volt közte négy, a szünetre egyre zárkózott fel a „házigazda” (16–17).

A fordulás után Győri Mátyás egyenlített, majd vezérletével a Tatabánya rendre felelni tudott a dán gólokra, sőt a játékrész derekán az előnyt is megszerezte, mi több, Hornyák Péter góljával már 28–26 volt ide. Az 58. percre egy 3–0-s szériával fordítottak és elléptek a dánok (31–33). A tatabányai időkérés sem segített túljutni a holtponton, így újabb vereség lett a vége (32–35).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–GOG (dán) 32– 35 (16–17)
Gudme, 250 néző. V: Braseth, Sundet (norvégok)
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 3, Balogh Zs. 3 (1), JUHÁSZ Á. 6, Debreczeni 1, Zdolik 2, Molnár B. 2. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Ilyés, Ancsin G. 4, Bozsovics 4, Sipos A., Nemes 1, GYŐRI M. 5, Szunajko S. 1. Edző: Vladan Matics
GOG: Hallgrímsson – Kildelund 1, GIDSEL 11, Clausen, ZACHARIASSEN 4, Pytlick 1, E. JACOBSEN 8 (5). Csere: Andreasen (kapus), OLSEN 5, Bergendahl 2, F. Andersen 3. Edző: Nicolej Krickau
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–3. 16. p.: 6–11. 23. p.: 11–13. 27. p.: 13–17. 32. p.: 17–17. 40. p.: 21–21. 48. p.: 28–26. 53. p.: 29–28. 56. p.: 31–30.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 8/5
Vladan Matics: –
Az utolsó három percben gyerekes hibákat követtünk el, amit addig felépítettünk, azt a végén sikerült lerombolni. Jó csapat a GOG, modern kézilabdát játszik, felvettük vele a versenyt, de rossz döntéseket hoztunk. Ebből tanulnunk kell, mert legalább az egyik pontra rászolgáltunk volna!

Kézilabda nemzetisport.hu

A második félidőben már öt góllal is mentek a dánok, a spanyolok mégis izgalmassá tették a végét.