Férfi kézilabda El: a Tatabánya a hajrában bukott „otthon”

B. L.B. L.
2020.12.08. 18:36
Juhász Ádám hat gólja is kevésnek bizonyult (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A férfi kézilabda Európa-liga 6. fordulójában a Tatabánya pályaválasztóként 33–31-re kikapott a GOG-től Dániában. A magyar együttes az 56. percben még vezetett, de a hajrát az északiak jobban bírták.

A magyar csapat a harmadik, a dán a negyedik meccsére készült, eddig csupán utóbbi szerzett pontot a kiírásban.

Kezdetben fej fej mellett haladtak a felek, a Tatabánya viszont 3–0-s szériával ellépett ezt követően 6–3-ra. Ekkor megtorpant a magyar együttes, a következő nyolc(!) gólt a dánok szerezték, és bár még a 28. percben is volt közte négy, a szünetre egyre zárkózott fel a „házigazda” (16–17).

A fordulás után Győri Mátyás egyenlített, majd vezérletével a Tatabánya rendre felelni tudott a dán gólokra, sőt a játékrész derekán az előnyt is megszerezte, mi több, Hornyák Péter góljával már 28–26 volt ide. Az 58. percre egy 3–0-s szériával fordítottak és elléptek a dánok (31–33). A tatabányai időkérés sem segített túljutni a holtponton, így újabb vereség lett a vége (32–35).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–GOG (dán) 32– 35 (16–17)
Gudme, 250 néző.V:Braseth, Sundet (norvégok)
TATABÁNYA:Bartucz – Hornyák P.3,Balogh Zs.3 (1),JUHÁSZ Á.6,Debreczeni1,Zdolik2,Molnár B.2. Csere:WYSZOMIRSKI (kapus), Ilyés, Ancsin G.4,Bozsovics4,Sipos A., Nemes1,GYŐRI M.5,Szunajko S.1. Edző:Vladan Matics
GOG:Hallgrímsson – Kildelund1,GIDSEL11,Clausen, ZACHARIASSEN4,Pytlick1,E. JACOBSEN8 (5). Csere:Andreasen (kapus), OLSEN5,Bergendahl2,F. Andersen3. Edző:Nicolej Krickau
Az eredmény alakulása. 6. perc:6–3.16. p.:6–11.23. p.:11–13.27. p.:13–17.32. p.:17–17.40. p.:21–21.48. p.:28–26.53. p.:29–28.56. p.:31–30.
Kiállítások:10, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 8/5
Vladan Matics: –
Az utolsó három percben gyerekes hibákat követtünk el, amit addig felépítettünk, azt a végén sikerült lerombolni. Jó csapat a GOG, modern kézilabdát játszik, felvettük vele a versenyt, de rossz döntéseket hoztunk. Ebből tanulnunk kell, mert legalább az egyik pontra rászolgáltunk volna!