H. D.
2020.12.09 18:44 Frissítve: 2020.12.09 20:42

Férfi kézilabda El: a Tatabánya megint kikapott Dániában

A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörében a Grundfos Tatabánya kedd (32–35) után szerdán is kikapott (28–30) a GOG-tól Dániában, így továbbra is nyeretlen a sorozatban.

Balogh Zsolt nyolc góllal zárt, de a Tatabánya megint kikapott Dániában (Fotó: Szabó Miklós, archív)

A mérkőzés első gólját a Tatabánya szerezte, ezt követően átvette a vezetést a GOG, a magyar csapat pedig folyamatosan üldözte dán ellenfelét. Vladan Matics együttese egyetlen egyszer engedte el három góllal a GOG-ot, majd a félidő végére az ötgólos Balogh Zsolt vezérletével egyenlített (15–15).

A fordulás után a magyar együttes rövid időre átvette a vezetést, de tíz perc sem telt el, s már újra a dánoknál volt az előny. Sőt, a GOG a végül Baloghhoz hasonlóan nyolc góllal záró Simon Bogetoft Pytlick vezetésével többször is ellépett három góllal a hajrában, erre pedig már nem volt válasza a Tatbányának, amely a keddi 35–32-es vereség után szerdán 30–28-ra kapott ki a GOG-tól, és továbbra is nyeretlenül a csoport utolsó helyén áll.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
GOG (dán)
GRUNDFOS TATABÁNYA KC 30–28 (15–15)
Gudme, 350 néző. Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
GOG: Hallgrímsson – Kildelund 4, Gidsel 5, Clausen, ZACHARIASSEN 4, PYTLICK 8, E. Jacobsen 4 (1). Csere: Andreasen (kapus), OLSEN 4 (2), Bergendahl, F. Andersen 1, S. Jacobsen. Edző: Nicolej Kricka
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák P. 1, BALOGH ZS. 8 (3), Győri M., Nemes 2, Zdolik 3, Molnár B. 1. Csere: Konecny (kapus), Ilyés, SIPOS A. 3, Debreczeni, Juhász Á. 2, Bozsovics 2, Ancsin G. 1, Szunajko S. 2, Hornyák B. 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 7–4. 13. p.: 7–7. 19. p.: 9–9. 22. p.: 12–10. 27. p.: 14–14. 33. p.: 16–17. 39. p.: 20–20. 51. p.: 25–22. 57. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/3, ill. 3/3
Vladan Matics: – Ugyanaz a forgatókönyv valósult meg, mint az első, keddi mérkőzésen: sokáig jól tartottuk magunkat, de a végén rossz döntéseket hoztunk, hibáztunk, amiket a sokkal tapasztaltabb ellenfelünk azonnal megbüntetett. Talán jövőre megnyerjük az ilyen mérkőzéseket.

Kézilabda nemzetisport.hu

A második félidőben már öt góllal is mentek a dánok, a spanyolok mégis izgalmassá tették a végét.