Férfi kézilabda El: a Tatabánya megint kikapott Dániában

H. D.H. D.
2020.12.09. 18:44
Balogh Zsolt nyolc góllal zárt, de a Tatabánya megint kikapott Dániában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörében a Grundfos Tatabánya kedd (32–35) után szerdán is kikapott (28–30) a GOG-tól Dániában, így továbbra is nyeretlen a sorozatban.

A mérkőzés első gólját a Tatabánya szerezte, ezt követően átvette a vezetést a GOG, a magyar csapat pedig folyamatosan üldözte dán ellenfelét. Vladan Matics együttese egyetlen egyszer engedte el három góllal a GOG-ot, majd a félidő végére az ötgólos Balogh Zsolt vezérletével egyenlített (15–15).

A fordulás után a magyar együttes rövid időre átvette a vezetést, de tíz perc sem telt el, s már újra a dánoknál volt az előny. Sőt, a GOG a végül Baloghhoz hasonlóan nyolc góllal záró Simon Bogetoft Pytlick vezetésével többször is ellépett három góllal a hajrában, erre pedig már nem volt válasza a Tatbányának, amely a keddi 35–32-es vereség után szerdán 30–28-ra kapott ki a GOG-tól, és továbbra is nyeretlenül a csoport utolsó helyén áll.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
GOG (dán)
GRUNDFOS TATABÁNYA KC 30–28 (15–15)
Gudme, 350 néző. Vezette:Braseth, Sundet (norvégok)
GOG:Hallgrímsson – Kildelund4,Gidsel5,Clausen, ZACHARIASSEN4,PYTLICK8,E. Jacobsen4 (1). Csere:Andreasen (kapus), OLSEN4 (2),Bergendahl, F. Andersen1,S. Jacobsen. Edző:Nicolej Kricka
TATABÁNYA:WYSZOMIRSKI – Hornyák P.1,BALOGH ZS.8 (3),Győri M., Nemes2,Zdolik3,Molnár B.1. Csere:Konecny (kapus), Ilyés, SIPOS A.3,Debreczeni, Juhász Á.2,Bozsovics2,Ancsin G.1,Szunajko S.2,Hornyák B.3. Edző:Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–3.9. p.:7–4.13. p.:7–7.19. p.:9–9.22. p.:12–10.27. p.:14–14.33. p.:16–17.39. p.:20–20.51. p.:25–22.57. p.:29–26
Kiállítások:6, ill. 14 perc
Hétméteresek:8/3, ill. 3/3
Vladan Matics: –Ugyanaz a forgatókönyv valósult meg, mint az első, keddi mérkőzésen: sokáig jól tartottuk magunkat, de a végén rossz döntéseket hoztunk, hibáztunk, amiket a sokkal tapasztaltabb ellenfelünk azonnal megbüntetett. Talán jövőre megnyerjük az ilyen mérkőzéseket.