Kerékpár: az olimpiai bajnok O'Grady ausztrál csapatban folytatja

MTI MTIMTI MTI
2011.08.08. 12:25
Címkék
A tervek szerint a szezon végén elhagyja a Schleck testvérek nevével fémjelzett Leopard-Trek kerékpároscsapatot Stuart O'Grady, az ausztrálok rutinos sprintere, és a hazájában bejegyzett új együtteshez, a GreenEdge-hez szerződik.

A bringás – aki szombaton ünnepelte 38. születésnapját – pályafutása során tizenöt Tour de France-on és öt olimpián indult. Pályán nyert két világbajnoki és egy olimpiai bajnoki címet. A Touron négyszer volt a sprintereknek kiírt pontversenyben második, és kétszer viselhette – ha csak rövid ideig is – az összetettben élen állónak járó sárga trikót.

Az idei francia körversenyen – részben O'Grady segítésével – Andy Schleck a második, testvére, Fränk pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Norvégia–Franciaország rangadó a futball-vb-n, sorsolnak a kézilabda BL-ben

Minden más foci
2 perce

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
2 perce

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
3 perce

Ecuador vezet Németország ellen!

Foci vb 2026
5 perce

Pépé duplázott, Elefántcsontpart már kettővel vezet

Foci vb 2026
21 perce

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
34 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
46 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik