Közel 900 versenyzőre – és 2-3 ezer szurkolóra – számítanak a szervezők, a viadalt megelőző napokban már majdnem 120 (zömmel 6 fős) csapat, 20 duó és 25 egyéni versenyző szerepel a rajtlistán, és még Haitiből is vannak érdeklődők, az ő jelenlétük a vízumon múlik. Tavaly a szólók versenyét 98 körrel, azaz 411.6 kilométerrel Németh Antal, a csapatokét 130 körrel a Cube Csömör teljesítette a leggyorsabban.
A 2007-es és 2008-as győztes egységnek tagja volt Bogár Gábor, aki ezúttal a Cube Csömör Eticsport Lupin 1-es sorában újra a győzelemért fog küzdeni: „A 24 órás verseny szinte társadalmi esemény a sportágban, aki számít, itt van, megmutatja magát, kivéve, ha éppen külföldön versenyez. Így van például tavalyi csapattársammal, az U23-as bajnok Juhász Zsolttal, aki UCI-pontokért fog tekerni.”
A pálya nyomvonala 30 százalékban megújul, a 4 kilométert idén 500 méterrel megtoldották a szervezők.
„Nehézségét illetően az amatőrök számára is könnyen teljesíthető a pálya, gyors szakasz nemigen van benne, rövid egyenesek, lejtők és emelkedők, nagyon sok, technikás kanyar jellemzi. Kicsit hasonlít az országúti kritériumversenyekre, ahol rengeteg kigyorsítás, megindulás van” – tette hozzá a címvédő.
A váltóversenyben fontos szerepet játszik a taktika, a váltások sűrűsége és az éjszakai világítóeszköz, a nagy fényerejű lámpa-szett is. A csapattagok egymás között szabadon dönthetnek arról, ki mennyi időt tölt a pályán, a minimum 2 óra. Az a gárda győz, amelyik 24 óra alatt a leghosszabb távot, azaz a legtöbb kört teszi meg.
A rajtzászlót szombaton déli 12 órakor a Csillebérci Szabadidő- és Ifjúsági Központ területén engedik le, míg a befutóra vasárnap, szintén délben kerül sor.