Kajak-kenu: Szeged városa 50 millió forinttal támogatja a vb-t

Vágólapra másolva!
2011.04.06. 14:23
Címkék
Szeged városa 50 millió forinttal támogatja az augusztusi kajak-kenu világbajnokság szervezését. Dr. Botka László polgármester és Dr. Baráth Etele ma aláírta az erről szóló szerződést.

Szeged Megyei Jogú Város önkormányzata 50 millió forintos támogatást biztosít a 2011-es MOL kajak-kenu világbajnokság megrendezéséhez. Az erről szóló támogatói szerződést ma írta alá Szegeden Dr. Botka László polgármester és Dr. Baráth Etele, a szövetség elnöke.

„Szeged megyei jogú város önkormányzata kiemelkedő fontosságúnak tekinti a kajak-kenu világbajnokságot, az év legjelentősebb eseménye itt a városban, sőt az egész országban. A támogatás a részünkről nem pusztán ajándék, hanem befektetés, hiszen a város nevét több millióan ismerhetik meg világszerte a tv-közvetítésnek köszönhetően. Szeged az anyagi támogatáson túl is próbálja mindenben segíteni a szervezők munkáját, a cél, hogy magyar sikerekben gazdag, minden szempontból sikeres világesemény házigazdája legyen a város – mondta Dr. Botka László.

„1998 óta folyamatosan kapcsolatban állunk Szeged vezetőivel. Természetes, hogy az itteni sportszerető közönség, illetve a város pénzügyi támogatása nélkül nem lehetne ilyen színvonalon megrendezni a világbajnokságot. Kilencven ország kétezer versenyzőjét várjuk Szegedre, ez lesz minden idők legnagyobb és legrangosabb kajak-kenu világversenye. Bár a szegediek kedvence, Janics Natasa „csak" nézőként és háziasszonyként lesz kint a pályán, ennek ellenére bízunk benne, hogy így is találnak majd maguknak szerethető sportolókat a helyi nézők, és olyan fantasztikus hangulatot varázsolnak a Maty-ér partjára, mint 2006-ban is tették – nyilatkozta Dr. Baráth Etele.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: Paks–FTC az NB I-ben, Győr–FTC a női kézi NB I-ben, magyar–német a hoki-vb-n

Minden más foci
5 órája

A Paks főleg Varga Barnabásra figyel; Wladár: Mi vagyunk a magyar sport aranytartaléka

E-újság
6 órája

Hajrában szerzett góllal a Sunderland került előnybe a Championship-rájátszás elődöntőjében

Angol labdarúgás
6 órája

A Milan fordított, és legyőzte a Bolognát

Olasz labdarúgás
7 órája

Borbély Balázs: Nagyon magas volt a fű

Labdarúgó NB I
7 órája

Nagy lépést tett az alsóház megnyerése felé a DEAC a férfi futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
7 órája

Tovább robog a másodosztály felé a Las Palmas

Spanyol labdarúgás
7 órája

Rendkívül fordulatos meccsen a csehek legyőzték Svájcot a hoki-vb magyar csoportjában

Jégkorong
7 órája
Ezek is érdekelhetik