Hoki-vb: a németek legyőzték az Egyesült Államokat

2017.05.05. 23:03
A németek nagyon bekezdtek (Fotó: AFP)
Meglepetés a francia-német közös rendezésű jégkorong-világbajnokság nyitó napján: a német válogatott 2–1-re legyőzte az Egyesül Államokat. A címvédő Kanada is győzelemmel kezdett.

Egyesült Államok–Németország

A németek az első harmad közepén megszerezték a vezetést Tobias Rieder révén, és ezt az előnyt több mint egy harmadon keresztül tartották is. A második harmad gólcsendjét követően a harmadik játékrész felénél egyenlítettek az amerikaiak (Connor Murphy), ám az európai együttes Patrick Hager góljával ismét előnybe került pár perccel később. Ezt már nem engedte ki a kezéből: Németország 2–1-re győzött.

Érdemes megjegyezni, hogy az Egyesült Államok jóval többet lőtt kapura, összesen 43-szor, míg a németek csak 27-szer.

Svédország–Oroszország

14 perc és 40 másodperc telt el, amikor Elias Lindholm megszerezte a vezetést a svédeknek Aligha gondolták akkor a háromkoronások, hogy ezen a meccsen már nem zörgetik meg többet az ellenfél hálóját. Pedig így történt.

A harmadik harmad elején az oroszok egyenlítettek Szergej Andronov révén, és az 1–1 maradt a játékrész végén is.

A hosszabbításban, mivel három a három ellen játszottak, rengeteg helyzetet alakítottak ki a csapatok, de újabb gólt nem láthattak a nézők.

A szétlövésbe csak az oroszok voltak eredményesek Artyemij Panarin révén, így az oroszok szerezték meg a két pontot.