Gólzáporos Volán-vereség, egyelőre nincs meg a rájátszás

2012.01.13. 22:05
A Ljubljana nyerni tudott Fehérváron, egyelőre nincs meg a rájátszás (Fotó: Szabó Miklós)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata egy gólzáporos meccsen 7–6-ra kikapott az Olimpija Ljubljanától az osztrák bajnokság alapszakaszának pénteki játéknapján. A Volán már háromgólos hátrányban is volt a záró harmadban, innen még fel tudott jönni mínusz egyre, egyenlítenie azonban már nem sikerült. Ez azt jelenti, hogy a fehérváriak matematikailag még nem biztosították be helyüket a rájátszásban.

A képlet egyszerű volt a találkozó előtt, ha a hátra levő három meccsen egy pontot szerez a Volán, már nem lehet az alapszakasz végén a playoff-vonalat a fehérváriak felett meghúzni. Persze a magyar együttes nem a minimumra törekedett, ugyanis az sem mindegy, hányadik helyen végez a Volán, és hány bónuszpontot visz magával a középszakaszra. Ráadásul ezúttal a közvetlenül mögötte álló Ljubljana érkezett Fehérvárra.

Az alapszakasz végi feladatokhoz a kedden a Medvescak Zagreb ellen hosszabbításban aratott sikernél nagyobb lendületet nehezen lehetett volna szerezni, a vezetők pedig már azon gondolkodnak, hogyan tudnák emelni a nézőszámot – az érdeklődés már most is hatalmas a meccsek iránt.

A melegítés a tervezettnél előbb véget ért, mert a szlovén csapat bemelegítő oldalán kitört az egyik plexi, ám emiatt a rajt is csúszott negyedórát. A kilátogató szurkolók ezúttal is jól szórakozhattak, a szezon egyik legjobb első harmadát produkálták a csapatok. Negyven másodperc elteltével már 1–1-et mutatott az eredményjelző. Történt, hogy egy korongeladás után Ales Music szerzett vezetést a szlovéneknek. A magyar csapat nem tört meg, és a középkezdés után Derek Ryan révén egyből egalizálni tudott.

A rohanás azonban nem állt meg, és a 3. perc végén visszavette az előnyt a Ljubljana. A védelem nehezen állt össze a meccsen, így pedig nagyrészt futhatott az eredmény után a hazai csapat. A 12. percben Ladányi Balázs ugratta ki szépen Vas Mártont, aki kilőtte a jobb felsőt. Az eddigi sorminta nem folytatódott ezután, emiatt azonban aligha szomorkodtak a fehérvári szurkolók: egy szépen kijátszott akció végén Palkovics Krisztiánnak tulajdonképpen csak bele kellett érnie a korongba, ezzel 3–2-re vezetett a Volán az első szünetben.

A folytatásban a Ljubljana megmutatta, mennyire jó csapat, és nem asszisztál egy Volán-fiesztához. Bostjan Golicic lövése után még egy rövid videózásra szüksége volt a játékvezetőknek, mielőtt megadták volna a szlovénok egyenlítő találatát, Music második gólja azonban már egyértelmű volt. Mindez azt jelentette, hogy harmadszor is a vendégek jutottak előnyhöz (3–4).

A záró harmad aztán igazi gólfesztivált hozott. Ladislav Sikorcin egyből a kezdés után szinte lemásolta Vas Márton találatát, ismét egálra hozva a meccset. A hazai védelem azonban továbbra sem muzsikált valami fényesen, így pedig alig hét perc alatt három gólt ütve elhúzott a Ljubljana.

A Volán nem adta fel, és a hátra levő időben megpróbálkozott az ellenfél ismételt utolérésével. Előbb Chad Klassen használt ki egy kettős emberelőnyt (ez volt az első EBEL-gólja), majd Horváth András lőtt egy gólt éles szögből, megszerezve szezonbeli első találatát (6–7).

A végén többször is közel állt az egyenlítéshez a Fehérvár, a csoda azonban elmaradt. Ezzel még nem tudta bebiztosítani rájátszásbeli helyét a Volán, erre legközelebb vasárnap a Jesenice ellen lesz lehetőség.

SAPA FEHÉRVÁR AV19–OLIMPIJA LJUBLJANA 6–7

(A Sport Klub felvétele)

PALKOVICS: CSAK TÁMADÁSOKKAL NEM LEHET MECCSET NYERNI

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 6–7 (3–2, 0–2, 3–3)
Székesfehérvár, 3490 néző. V: Jelinek, Smetana, Hofer (mindhárom osztrák), Nagy A. (magyar)
Fehérvár: Munro – Durco, Horváth A., Sofron, VAS M., Ladányi – DaCosta, Pratt, Palkovics, RYAN, KLASSEN – Sille, Orbán, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály Á. – Magosi, Láda B., Benk
Ljubljana: LAMOUREAUX – Fraser, Hotham, TAYLOR, MUSIC, HUGHES – Groznik, Cole, Sachl, MCBRIDE, E. Pance – Vedlin, Cvetek, Z. Pance, M. Hocevar, B. Golicic – Szmirnov, Sefic, Ograjensek
Gólok. 0:29: Music (Taylor, Hughes, 0–1). 0:40: Ryan (Klassen, Palkovics, 1–1). 2:48: McBride (E. Pance, Sachl, 1–2). 11:41: Vas M. (Ladányi, Sille – emberhátrány, 2–2). 15:41: Palkovics (DaCosta, 3–2). 26:21: B. Golicic (Z. Pance, Vedlin, 3–3). 36:55: Music (Taylor, Hughes, 3–4). 40:47: Sikorcin (Palkovics, Mihály Á., 4–4). 41:54: Hughes (Music, Taylor, 4–5). 45:14: Fraser (Hughes, McBride – emberelőny, 4–6). 48:48: Z. Pance (B. Golicic, Cvetek, 4–7). 52:54: Klassen (Ryan, Vas M. – kettős emberelőny, 5–7). 53:38: Horváth A. (Durco, Ladányi – ee., 6–7)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
A mestermérleget itt olvashatja!
További eredmények: Graz–Znojmo 2–1, Vienna–Salzburg 3–4 – h. u., Villach–Linz 2–1, Zagreb–Klagenfurt 3–1. Szabadnapos: Jesenice
1. Linz 37 22 4 4 7 134–98 +36 56
2. Medvescak Zagreb 37 19 3 5 10 123–92 +31 49
3. Salzburg 37 19 4 3 11 132–116 +16 49
4. Klagenfurt 37 19 2 2 14 117–108 +9 44
5. Olimpija Ljubljana 37 15 5 3 14 116–108 +8 43
6. SAPA Fehérvár AV19 38 15 4 4 15 127–118 +9 42
7. Graz 37 16 2 1 18 103–112 –9 37
8. Vienna 38 10 6 5 17 114–130 –16 37