Jégkorong: új-zélandi játékos is edz az U16-os magyar válogatottal

Vágólapra másolva!
2011.10.28. 10:16
Címkék
Folytatódik az új-zélandi–magyar jégkorongos csereprogram. A játékosként 54-szeres magyar válogatott Kaszala János, aki három évig Új-Zélandon sportolt, két éve pedig a Canterbury régió utánpótlás-vezetőedzője, idén is újabb három korosztályos válogatott új-zélandi hokissal érkezett Magyarországra.

A tavalyi csereprogram teljes sikerrel zárult, az új-zélandiak rendkívül sokat fejlődtek, és magyar hokis is járt kint Christchurchben, így egyértelmű volt a folytatás. A Magyar Jégkorongszövetség által támogatott programban most a Drago Skorpiók SE-ben edz és játszik mérkőzéseket kilenc héten át újabb három játékos, Shaun Brown, Rom Van Stolk és Ben Roth.

Külön érdekesség, hogy az új-zélandi bajnokként visszavonult Kaszala János egykori játékostársához, a Drago Skorpiók vezetőedzőjéhez, Dragomir Györgyhöz hozta idén a sportolókat. Ahhoz a Dragomirhez, akivel 1995 és 1999 között két magyar bajnoki címet is nyert a Ferencváros csapatában.

A két U14-es és a magyar származású, U16-os válogatott Roth már magyar bajnoki meccsen is játszott, és december végéig még a korosztályos magyar nemzeti csapat edzésein is kipróbálhatja magát.

Legfrissebb hírek

Kétszázkilencvennyolc orosz sportolót büntetett meg a WADA a moszkvai adatbázis alapján

Egyéb egyéni
34 perce

Király-kupa: Albacete–FC Barcelona

Spanyol labdarúgás
42 perce

NS-infó: Osváth Attila a Ferencváros labdarúgója lehet

Labdarúgó NB I
48 perce

Pályakerékpáros Eb: Drijver Bertold kilencedik lett a scratchben

Kerékpár
59 perce

Cseh Sándor: Nagyon igazságtalannak tartottam volna, ha nem mi nyerünk ma

Vízilabda
1 órája

Férfi röplabda Extraliga: simán nyert Miskolcon a MÁV Előre

Röplabda
1 órája

Férfi kézi Magyar Kupa: a NEKA nagy csatában nyert, és bejutott a legjobb négy közé

Kézilabda
1 órája

Ötméteresekkel legyőztük a görögöket, és bejutottunk az Eb-döntőbe!

Vízilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik