Jégkorong: Mihály Árpád az orosz profi hokiligába szerződik

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.07.30. 12:02
Címkék
A világ második legerősebb jégkorongbajnokságából, az orosz profiligából (KHL) kap szerződést Mihály Árpád.

A csatár szombaton arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az Avtomobiliszt Jekatyerinburg vezetői közölték vele: elégedettek az edzőtáborban nyújtott teljesítményével, és a jövő héten előkészítik a szerződtetéséhez szükséges papírokat.

A 31 éves, csíkszeredai születésű csatár az elmúlt hetekben a KHL-es klubbal készült, és két, csapaton belüli edzőmérkőzésen is pályára lépett.

Mihály – aki akkor szerepelhet a magyar válogatottban, ha megkapja az állampolgárságot – a legutóbbi két idényben az osztrák élvonalban is érdekelt Fehérvárt erősítette, és 99 alapszakasz-mérkőzésen 88 pontot szerzett. Játszott már a tengerentúlon is, többek között az NHL-es Philadelphia, Ottawa és Pittsburgh tartalékegyüttesében jutott szóhoz.

A KHL-t az észak-amerikai NHL után a világ második legerősebb bajnokságának tartják. Több, főként európai világsztár szerepel az orosz nyílt profiligában. Mihály leendő csapata, a Jekatyerinburg az előző szezonban nem jutott be a rájátszásba.

Legfrissebb hírek

Kerékpárbalesetet szenvedett, kórházba került Luis Enrique

Francia labdarúgás
25 perce

Balogh Botond szombaton Törökországba repül – NS-infó

Légiósok
1 órája

Gyász: hatszoros bajnok kapust gyászolnak az NHL-ben

Amerikai sportok
1 órája

Szabó István: Nekem is van bőven hiányérzetem

Labdarúgó NB I
1 órája

Vb 2026: emberelőnyben botlott Costa Rica a selejtezőn

Foci vb 2026
1 órája

Három magyar csapattal kezdődik a női kézilabda Bajnokok Ligája

Kézilabda
2 órája

Ötvennégy éves szurkoló lesz a kapus az angol hatodosztályban

Angol labdarúgás
2 órája

Kevin Kilbane: A magyarok elleni lesz az ír labdarúgás elmúlt tíz évének legfontosabb meccse

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik