Kiütéses szlovén győzelem Lettország ellen

User UserUser User
Vágólapra másolva!
2011.05.05. 18:40
Címkék
A jégkorong-világbajnokság alsóházi rájátszásában Szlovénia meglepetésre 5–0-ra vezetett, végül 5–2-re legyőzte az előzetesen esélyesebbnek tartott Lettországot, Fehéroroszország pedig a várakozásoknak megfelelően könnyed győzelmet aratott Ausztria ellen.

A szlovénoknak könnyen sikerült felülkerekedniük a  letteken (Fotó: Action Images)
A szlovénoknak könnyen sikerült felülkerekedniük a letteken (Fotó: Action Images)
A szlovénoknak könnyen sikerült felülkerekedniük a letteken (Fotó: Action Images)

SZLOVÉNIA–LETTORSZÁG

A szlovén válogatott – ahogy azt előzetesen várni lehetett – a kiesés elkerüléséért küzd a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, Ales Krajncék viszont többször is majdnem meglepetést szereztek, a házigazdákat igencsak megszorongatták, az oroszok elleni meccs 52. percében döntetlen volt az állás, utána győztek 6–4-re Afinogenovék, Németországtól pedig csak szétlövéssel kaptak ki.

Lettország papíron erősebb együttes a szlovénnál, amelynek tehát ezúttal nemcsak majdnem, hanem igazából is bravúrra lesz szüksége.

Tavalyi divízió 1-es riválisaink ismét jól tartották magukat, az első harmadban nem született gól, a másodikban pedig a vezetést is megszerezték emberelőnyből a jesenicei Rok Ticar révén. Tomaz Razingar a Rodman testvérek passzából növelte az előnyt, majd ismét ez a trió volt eredményes a második játékrész végén.

Ahogy a második periódus véget ért, úgy kezdődött a harmadik, szlovén góllal: Rok Ticar második találatát szerezte, majd Rok Pajic gólja után már 5–0 állt az eredményjelzőn. A lettek ekkor szánták rá magukat a kapuscserére.

Georgijs Pujacs végleges kiállításakor nem lőttek újabb gólt a szlovénok, a letteknek sikerült megszerezniük a becsületgólt, valamint az utolsó másodpercben is betaláltak, de ez aligha boldogítja őket, vereségük így is csúfosnak nevezhető.

FEHÉROROSZORSZÁG–AUSZTRIA

Fehéroroszország meglepetésre végzett a B-csoport utolsó helyén, az alsóházi rájátszásban favoritnak számít. Ausztria az Egyesült Államoktól (5–1), Svédországtól (3–0) és Norvégiától (5–0) is sima vereséget szenvedett, és mostani ellenfelét is sokkal erősebbnek tartják.

Alig négy perccel a kezdés után meg is szerezte a vezetést Fehéroroszországnak Jevgenyi Kovrisin. A harmad vége előtt kevesebb mint két perc alatt újabb két góllal – a legnagyobb sztár, Mihail Grabovszki és Andrej Koszticsin révén – növelték előnyüket a fehéroroszok.

A második harmadban Jürgen Penkert a grazi Fabian Weinhandl váltotta az osztrák kapuban, ő két gólt kapott egy harmad alatt, a másodiknál ráadásul emberelőnyben volt csapata.

A harmadik harmadot döntetlenre hozta az osztrák válogatott, amelynek 7–2-es veresége így is simának nevezhető.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A BENNMARADÁSÉRT
1. FORDULÓ
Szlovénia–Lettország 5–2 (0–0, 3–0, 2–2)
Gólszerző: 27:59 Ticar (Jeglic, Robar, emberelőnyből – 1–0), 33:55 Razingar (M. Rodman, D. Rodman – 2–0), 39:11 Razingar (M. Rodman, D. Rodman – 3–0), 40:54 Ticar (Sabolic – 4–0), 41:27 Pajic (Golicic – 5–0), 51:33 Cipulis (Redlihs, Andersons – 5–1), 59:59 Bukarts (Sotnieks, Meija – 5–2)
Fehéroroszország–Ausztria 7–2 (3–0, 2–0, 2–2)
Gólszerző: 4:06 Kovrisin (Koszticsin, Kulakov – 1–0), 17:17 Grabovszki (Melesko, Sztasenko – 2–0), 18:57 Koszticsin (Kulakov, Kovrisin– 3–0), 30:17 Demkov (4–0), 32:49 Demagin (emberhátrányból – 5–0), 40:47 Setzinger (Werenka, Koch, emberelőnyből – 5–1), 42:53 Korobov (Koszticsin, Sztepanov, kettős ee. – 6–1), 51:55 Kulakov (Kovrisin – 7–1), 53:39 Schiechl (Hundertpfund – 7–2)
A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Fehéroroszország117–23
2. Szlovénia115–23
3. Lettország112–50
4. Ausztria112–70

 

 

Legfrissebb hírek

Schmidt Ádám: aktív szerepet vállaltak az U21-es magyar labdarúgók a második fordulóban

Egyéb egyéni
6 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
15 perce

Egyszerre három magyar is pályán lehet a Liverpoolban a Bilbao ellen

Angol labdarúgás
24 perce

Válogatott védőt igazolt a Ferencváros jégkorongcsapata

Jégkorong
35 perce

„Norris volt a hős a Hungaroringen” – nemzetközi sajtóvisszhang a Magyar Nagydíj után

F1
37 perce

A Veszprém szerződést bontott Sterbik Árpáddal

Kézilabda
56 perce

Tekintse meg a Spíler Tv videóit!

Angol labdarúgás
1 órája

Lukács Dániel szerint Dárdai ollózós góljának ott a helye a forduló legszebbjei között

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik