Jégkorong ob I: nyert az Újpest, kikapott a Ferencváros

A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján az Újpest idegenben verte meg az Alba Volán második számú csapatát.
A másik mérkőzésen szoros küzdelemben múlta fölül az NZ Stars a Ferencvárost.

JÉGKORONG OB I

EREDMÉNYEK
ALBA VOLÁN II–UTE 2–4 (0–2, 1–2, 1–0)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Kincses, Soós, Barabás
ALBA VOLÁN II: Bálizs – Borostyán, SZŰCS, Kovács V. L., Feil A. 1, Rajz A. – Barabás, Maklári, Fekti B., Tóth A., Hajós – Balogh B., Ozsváth, Meretei M. Somos 1, Bíró – Bedő (1), Farkas T. (1), Reiter, Németh N., BECZE (kapus). Edző: Kóger István
UTE: Palko – Hüffner, Strausz, Németh P., Borbás, Berta - Rufus, Kadlubiak, SIKORCIN (2), DUBEK (2), ZLOCHA 3 – Harmati, Horváth D., Roczanov 1, Virág (1) – Rencz, Zalavári, Csányi, Markó, Németh Á.P. (1), Rafaj. Edző: Pék György
Kiállítások: 19 perc + végleges fegyelmi (Feil A.) illetve 21 perc + 3x10 perc fegyelmi (Rafaj, Strausz, Berta) + végleges fegyelmi (Berta, Zalavári)

Kóger István: – Nagyon gyengén kezdtünk, az első harmadban mélyen tudásunk alatt játszottunk. Aztán a folytatásban két harmadon keresztül úgy érzem tisztes ellenfelei tudtunk lenni az Újpestnek, az eredménytől függetlenül akkor már megfelelő teljesítményt nyújtottunk.
Pék György: – A szó szoros értelmében kiszenvedtük ezt a meccset, igazából nem csodálkozom rajta, mert a héten újra elkezdtünk alapozni, ebben az időszakban nem is várom el, hogy jól játsszunk, de ennél fegyelmezettebb játékot vártam.

NZ STARS–FERENCVÁROSI TC 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Jégcentrum, 250 néző. V: Árkovics, Stadler, Márkus
STARZ: Wallberg – Kangyal, Svasznek (1), GRÖSCHL 1, MAJOROS 1, SZAJBERT P. – Szirányi, LENCSÉS, Davis, Holéczy, Becze – Szajbert K., Fodor, Kasparek, Hertl. Edző: Robert Spisák
FTC: SÁJEVICS – Simon (1), Székely-Mádai, JÁNOSI 1, Hoffmann, Szafonov – Bontovics, PARFIRJEV, Nyerges, Kovsov, Kiss G. – Molnár Á., Vígh, Buzás, Szilágyi, Marosi, Fekecs. Edző: Pindák László
Kiállítások: 16, ill. 16 perc

Robert Spisák: – Úgy éreztem, mintha a csapatom csupán Sájeviccsel küzdene, a befejezésekkel még adódtak problémáink, de sok a sérültünk és nagyon örülünk a győzelemnek.
Pindák László: – Kiegyenlített küzdelem volt, nem mellettünk állt a szerencse, de így is gratulálok a csapatomnak a teljesítményéhez.