Jégkorong: Miskolcon nyert az Újváros, Fehérváron az Újpest

2008.09.26. 22:28
Kitűnő első harmadának köszönhetően győzött a Miskolci Jegesmedvék otthonában a Dab. Docler a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján. A csíkszeredai csapatoknak jó napjuk volt: a HC 9–3-ra verte a Progymet, az SC 3–2-re a Steauát. Dubek és Berta vezérletével az Újpest 8–3-ra ütötte ki a „kis” Alba Volánt. A Ferencváros 1–0-ra vezetett az Érsekújvár Stars ellen, de a vendégek fordítottak, és 3–1-es győzelmet arattak idegenben.
Miskolcon a mérkőzés elején gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Dunaújváros, majd 1–4 után úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés. A Macik azonban felálltak a háromgólos hátrányból, mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de nem sikerült egyenlíteniük. A lefújás után valamennyi játékos a jégre tódult, óriási verekedés történt és az adok-kapokban kilencen jutottak a végleges kiállítás sorsára.

JÉGKORONG MOL LIGA

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 3–4 (1–3, 2–1, 0–0)
Miskolc, 300 néző. Vezette: Varjú, Mayer G., Juhász
MISKOLC: Pál F. – COP, Gőz, Kis A., STRENGELL 1, Sike (1) – Kivinen, Budai, Urbán (1), SALONRANTA 1, Nyberg (1) – POPOVICS 1, Egri, Rusznyák, Láda B., Dányi – Túróczy, Radványi, Korpos, Kállai, Duschek (kapus).
Vezetőedző: Mayer Péter
DUNAÚJVÁROS: Kiss T. – Misal, Holló (1), Schneider (1), Peterdi 1, Magosi – Erdélyi, Galanisz 1, AZARI, Tőkési, Kiss Á. (1) – Pozsgai, Papp V., JONKL 1 (1), Mestyán, HEGYI 1 (1) – Orbán, Kiss D., Horváth, Győri, Papp Cs., Hippik (kapus).
Vezetőedző: Vladimír Matejov
Kiállítások: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Strengell) + (Popovics, Egri, Kállai, Láda B., Rausch) 5 perc + végleges fegyelmi, ill. 20 perc + 5 perc + végleges fegyelmi (Tőkési, Pozsgai, Schneider, Misal)
Mayer Péter: – Ez volt az idei első mérkőzés, amikor azt nyújtottuk, amit tudunk. Büszke vagyok a fiúkra, nagyon jó mérkőzést játszottunk!
Vladimír Matejov: – Az első és a második harmadban jobbak voltunk, aztán a befejező húsz percben a miskolciak mindent megtettek az egyenlítésért. A lefújás után kár volt a bunyóért.

Alba Volán II.–Újpesti TE 3–8 (1–1, 2–5, 0–2)
SC Csíkszereda–Steaua Bucuresti 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
HC Csíkszereda–Progym 9–3 (4–0, 1–1, 4–2)
Ferencvárosi TC–Érsekújvár Stars 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)