Euro 2012: a német kancellár az ukrajnai labdarúgó Eb bojkottját tervezi

MTI MTIMTI MTI
2012.04.29. 11:47
Címkék
A volt ukrán kormányfővel, Julija Timosenkóval szembeni bánásmód miatt a küszöbönálló labdarúgó Európa-bajnokság ukrajnai részének politikai bojkottját tervezi a német kancellár.

A Der Spiegel című hamburgi hetilap legfrissebb számának értesülése szerint Angela Merkel és miniszterei távol maradnak a rendezvénytől, ha az ukrán hatóságok addig nem bocsátják szabadon a korrupcióval, illetve hivatali visszaéléssel gyanúsított, bebörtönzött korábbi miniszterelnököt. A kancellár állítólag erre vonatkozó utasítást adott kormánya minisztereinek – írta a lap.

Az idei labdarúgó Európa-bajnokság június 8-án kezdődik Ukrajna és Lengyelország közös rendezésében.

A Der Spiegel szerint az egyetlen kivételt Hans-Peter Friedrich belügyminiszter jelenti, aki egyben a sport területét is felügyeli. Ugyanakkor Friedrich is az ukrán hatóságok tudomására hozta, hogy csak abban az esetben utazik el az Ukrajnában sorra kerülő német–holland mérkőzésre, ha előtte felkeresheti a börtönben lévő Timosenkót.

A volt ukrán miniszterelnök néhány nap óta éhségsztrájkot folytat a fogva tartás körülményei miatt. Ügyvédje a közelmúltban azzal vádolta az ukrán hatóságokat, hogy bántalmazták Timosenkót, amikor – akarata ellenére – egy harkivi kórházba szállították át. Az ukrán illetékesek ezt cáfolták.

Julija Timosenkót tavaly egy nagy nemzetközi vitát keltő perben hétévi börtönre ítélték. Általános vélekedés szerint a volt kormányfő valójában a jelenlegi ukrán elnök, Viktor Janukovics politikai bosszújának áldozata. 2004-ben ugyanis Timosenko volt a Janukovics hatalma ellen irányuló, úgynevezett narancsos forradalom egyik vezéralakja.

Legfrissebb hírek

Varga Zsolt: Örülök, hogy egy nehezebb meccset játszottunk

Vízilabda
11 perce

Vb 2026: Hervé Renard már nem a tunéziaiak szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
15 perce

„Mexikó labdás játéka az elmúlt tíz év legjobbja volt” – jöhetnek az angolok

Foci vb 2026
22 perce

Amerikai pite: csak alattomossággal nem lehet negyeddöntőbe jutni – vb-kibeszélő, 24. nap

Foci vb 2026
32 perce

Jó reggelt, jó szurkolást – újabb két meccs a napi programban

Foci vb 2026
1 órája

Ne legyen igazam! – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Negyvenéves átkot megtörve történelmet írhat az angolok ellen a mexikói válogatott

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé és senki más

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik