Az Arsenal a 86. percben szerzett vezetést, mégsem tudott nyerni

Cs. M., H. D., K. BCs. M., H. D., K. B
2021.04.08. 20:55
Az Arsenal nem tudott nyerni a Slavia Praha elleni párharc első mérkőzésén (Fotó: AFP)
Csütörtökön rendezték meg az labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzéseit. A Premier League csapatai közül az Arsenal a hajrában szerzett vezetést a Slavia Praha ellen, mégsem tudott nyerni, míg a Manchester United kétgólos előnyből várhatja a visszavágót. A Villarreal büntetőből szerzett góllal nyert a Dinamo Zagreb otthonában, a Roma pedig hátrányból felállva aratott sikert az Ajax ellen.

ARSENAL–SLAVIA PRAHA 1–1

Az Arsenal esélyesként várhatta a Slavia Praha elleni párharcot, de az is biztos volt, hogy a korábban a Leicester Cityt és a Rangers is búcsúztató csehek ellen nem lesz könnyű feladata. Ez így is lett, az angol csapat hazai pályán kisebb fölényt ki tudott alakítani, valamivel több helyzetet is kidolgozott, de sokáig nem tudott betalálni.

Aztán a 86. percben egy kontra végén, Pierre-Emerick Aubameyang remek indítása utánNicolas Pépéátemelte a kapust, a labda pedig a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (1–0). Úgy tűnt, ezzel megnyeri az első mérkőzést az Arsenal, de a ráadásban jött a csattanó: a ráadás pillanataiban jobb oldali szöglet után a hosszún berobbanóTomás Holesa kapuba fejelt, így a Slavia Praha1–1-es döntetlentharcolt ki Londonban.

A mérkőzés góljai

AJAX–ROMA 1–2

Mindkét csapatnak bőven volt hiányzója, ez azonban az izgalmakra nem volt hatással. Az első félidőben jobbára az Ajax játszott mezőnyfölényben, de a Roma is eljutott helyzetekig. A vezetést végül a hazaiak szerezték meg a 39. percben: briliáns összjátékot követően Davy Klaassen passzolt a kapuba.

A második játékrész elején az Ajax növelhette volna előnyét, de Dusan Tadics büntetőt hibázott, majd az 57. percben Lorenzo Pellegriniszabadrúgásgóllal egyenlített, amely során nagyot lepkézett az amszterdamiak kapusa (1–1). A folytatásban mindkét félnek megvoltak a helyzetei, a Roma pedig ki is használt egyet: Ibanez a 87. percben védhetetlenül a kilőtte az amszterdamiak kapuját. 1–2

DINAMO ZAGREB–VILLARREAL 0–1

Az első igazán nagy helyzetet a spanyolok alakították ki: a 8. percben Alfonso Pedraza kapott remek labdát, a bal alsó sarokba tartó lövése viszont gyenge volt, Dominik Livakovic gond nélkül hárította. A félidőt inkább a vendégek uralták, s a kaput is többször találták el: összesen négyszer, ezzel szemben a zágrábiak csupán egyszer. A spanyolok mégsem akcióból szerezték a vezető találatot a félidő hajrájában: Kévin Théophile-Catherine a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőből pedig Gerard Moreno volt eredményes (0–1).

Noha a horvátok veszélyesebben játszottak a második felvonásban, képtelenek voltak egyenlíteni. A Villarreal így 1–0-s előnyben várhatja a jövő csütörtökön esedékes hazai visszavágót.

A mérkőzés gólja

GRANADA–MANCHESTER UNITED 0–2 – A mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
Ajax (holland)–Roma (olasz) 1–2
(Klaassen 39., ill. Lo. Pellegrini 57., Ibanez 87.)
Arsenal (angol)–Slavia Praha (cseh) 1–1(Pépé 86., ill. Holes 90+4.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Villarreal (spanyol) 0–1(Gerard 42. – 11-esből)
Granada (spanyol)–Manchester United (angol) 0–2(Rashford 31., Bruno Fernandes 90. – 11-esből)