H. D. 2021.06.22 13:06 Frissítve: 2021.07.22 23:28

EURÓPA-KONFERENCIALIGA-SELEJTEZŐ 2021–2022, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Európa-konferencialiga-selejtező 2021–2022-es kiírásának menetrendje, eredményei egy helyen.

Az Európa-konferencialiga selejtezőjének adatbankja (Fotó: Getty Images)

 

Minden párharcban két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az UEFA közleménye szerint a BL-, az El- és az Ekl-selejtezőben sem lehetnek majd jelen a stadionokban vendégszurkolók. A döntést a csoportkörök megkezdése előtt felülvizsgálja majd az európai szövetség.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

BAJNOKI ÁG
Teuta (albán)–Inter Escaldes (andorrai) 0–2
Riga FC (lett)–Shkëndija (északmacedón) 2–0
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–2
HB Tórshavn (feröeri)–Buducsnoszt (montenegrói) 4–0
Linfield (északír)–Borac Banja Luka (bosnyák) 4–0
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Fola Esch (luxemburgi) 1–2

Folgore (San Marinó-i)–Hibernians (máltai) 1–3
FC Prishtina–Connah's Quay Nomads (walesi) 4–1

NEM BAJNOKI ÁG
Domzale (szlovén)–Honka (finn) 1–1
Kauno Zalgiris (litván)–The New Saints 0–5
Csukaricski (szerb)–Sumqayit (azeri) 0–0
Ararat (örmény)–Slask Wroclaw (lengyel) 2–4
FK Asztana (kazah)–Arisz (görög) 2–0
FK Panevezys (litván)–Vojvodina (szerb) 0–1
Austria Wien (osztrák)–Breidablik (izlandi) 1–1
Kuopio PS (finn)–Vorszkla Poltava (ukrán) 2–2
Molde (norvég)
–Servette (svájci) 3–0
Olimpija Ljubljana (szlovén
)–Birkirkara (máltai) 1–0
Qarabag (azeri)–Asdod (izraeli) 0–0
Szocsi (orosz)
–Keshla (azeri)
3–0
FK Rigas FS (lett)
–Puskás Akadémia 3–0 (Lemajics 8., 24. – a másodikat 11-esből, Friesenbichler 18.)
Dudelange (luxemburgi)–Bohemians (ír) 0–1
Elfsborg (svéd)–Milsami (moldovai) 4–0
Hammarby (svéd)–Maribor (szlovén) 3–1
Laci (albán)
–Universitatea Craiova (román) 1–0
AEL Limassol (ciprusi)–Vllaznia (albán) 1–0
Apollon Limassol (ciprusi)–Zilina (szlovák) 1–3
CSZKA Szófia (bolgár)–FK Liepaja (lett) 0–0
Dinamo Batumi (grúz)–BATE (fehérorosz) 0–1
FC Köbenhavn (dán)–Zsogyino (fehérorosz) 4–1
Gzira (máltai)–Rijeka (horvát) 0–2
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Slovácko (cseh) 1–0
Petrocub (moldovai)–Sivasspor (török) 0–1
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 2–1
Suduva (litván)–Raków (lengyel) 0–0

Spartak Trnava (szlovák)–Sepsi OSK (romániai) 0–0
Arda (bolgár)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0–2
Shkupi (északmacedón)–Santa Clara (portugál) 0–3
Basel (svájci)–Partizani Tirana (albán) 3–0
FCSB (román)
–Sahtyor Karagandi (kazah) 1–0
Gent (belga)
–Valerenga (norvég) 4–0
Larne (északír)
–Aarhus (dán) 2–1
Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–0
Velez Mostar (bosnyák)
–AEK Athén (görög) 2–1

Újpest FC–Vaduz (liechtensteini) 2–1 Stieber Z. 7., Tallo 64., ill. Cicek 81.)
Drita (koszovói)–Feyenoord (holland) 0–0
Dundalk (ír)–Levadia (észt) 2–2
Hajduk Split (horvát)–Tobol (kazah) 2–0

Partizan Beograd (szerb)–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai) 1–0 (Markovics 19.)
Pogon Szczecin (lengyel)–NK Osijek (horvát) 0–0
Valur (izlandi)–Bodö/Glimt (norvég) 0–3
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Rosenborg (norvég) 0–2

1. FORDULÓ

A selejtező 1. fordulójának első mérkőzéseit július 22-én, a visszavágókat 29-én rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán

VISSZAVÁGÓK
Ararat (örmény)–Mol Fehérvár FC 2–0

Továbbjutott: az Ararat, 3–1-es összesítéssel
Sztruga (északmacedón)–Liepaja (lett) 1–4
Továbbjutott: a Liepaja, 5–2-es összesítéssel
Gagra (grúz)–Szutjeszka (montenegrói) 1–1
Továbbjutott: a Szutjeszka, 2–1-es összesítéssel
KuPS (finn)–Noah (örmény) 5–0
Továbbjutott: a KuPS, 5–1-es összesítéssel
Urartu (örmény)–Maribor (szlovén) 0–1
Továbbjutott: a Maribor, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Valmiera (lett)–Suduva (litván) 0–0
Továbbjutott: a Suduva, 2–1-es összesítéssel
Kauno Zalgiris (litván)–FC Europa (gibraltári) 2–0
Továbbjutott:
a Kauno Zalgiris, 2–0-s összesítéssel
Dinamo Batumi (grúz)–Tre Penne (San Marinó-i) 3–0
Továbbjutott: a Dinamo Batumi, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
FC Santa Coloma (andorrai)–Mons Calpe (gibraltári) 4–0
Továbbjutott:
a Santa Coloma, 5–1-es összesítéssel
St Joseph's (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt) 1–1
Továbbjutott: a Levadia Tallin, 4–2-es összesítéssel
Dila Gori (grúz)–Zilina (szlovák) 2–1
Továbbjutott: a Zilina, 6–3-as összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai)–FK Szileksz (északmacedón) 1–0
Továbbjutott: a Petrocub Hincesti, 2–1-es összesítéssel
NSÍ Runavík (feröeri)–Honka Espoo (finn) 1–3
Továbbjutott
: a Honka Espoo, 3–1-es összesítéssel
Sfintul Gheorghe (moldovai)–Partizani (albán) 2–3
Továbbjutott:
a Partizani, kettős győzelemmel, 8–4-es összesítéssel
Sligo Rovers (ír)–FH (izlandi) 1–2
Továbbjutott:
az FH, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
The New Saints (walesi)–Glentoran (északír) 2–0
Továbbjutott: a The New Saints, 3–1-es összesítéssel

Puskás Akadémia FC–Inter Turku (finn) 2–0
Továbbjutott: a Puskás Akadémia, 3–1-es összesítéssel
Gzira United FC (máltai)–Sant Juliá (andorrai) 1–1 – 11-esekkel: 5–3
Továbbjutott:
a Gzira United, 1–1-es összesítéssel, 11–esekkel
Swift Hesperamge (luxemburgi)–Domzale (szlovén) 1–1
Továbbjutott: a Domzale, 2–1-es összesítéssel
Llapi (koszovói)–Skupi (északmacedón) 1–1
Továbbjuttott: a Skupi, 3–1-es összesítéssel
KÍ Klaksvík (feröeri)–RFS (lett) 2–4 – h. u.
Továbbjutott:
az RFS, 6–5-ös összesítéssel
Laci (albán)–FK Podgorica (montenegrói) 3–0 – h. u.
Továbbjutott: a Laci, 3–1-es összesítéssel
Larne (északír)–Bala Town (walesi) 1–0
Továbbjutott: a Larne, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Bohemians (ír)–Stjarnan (izlandi) 3–0
Továbbjutott:
a Bohemians, 4–1-es összesítéssel
Decsics (montenegrói)–Drita (koszovói) 0–1
Továbbjutott:
a Drita, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
La Fiorita (San Marinó-i)–Birkirkara (máltai) 1–1
Továbbjutott:
a Birkirkara, 2–1-es összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák)–Mosta (máltai) 2–0
Továbbjutott:
a Spartak Trnava, 4–3-as összesítéssel
FK Sarajevo (bosnyák)–Milsami Orhei (moldovai) 0–1
Továbbjutott:
a Milsami Orhei, 1–0-s összesítéssel
Breidablik (izlandi)–Racing FC Union (luxemburgi) 2–0
Továbbjutott:
a Breidablik, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Slask Wroclaw (lengyel)–Paide Linnameeskond (észt) 2–0
Továbbjutott:
a Slask Wroclaw, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Coleraine (északír)–Velez (bosnyák) 1–2
Továbbjutott:
a Velez, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Vllaznia (albán)–Siroki Brijeg (bosnyák) 3–0
Továbbjutott:
a Vllaznia, 4–3-as összesítéssel
Newton (walesi)–Dundalk (ír) 0–1
Továbbjutott: a Dundalk, 5–0-s összesítéssel
.

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
MOL FEHÉRVÁR FC–Ararat Jerevan (örmény) 1–1
Inter Turku (finn)–PUSKÁS AKADÉMIA FC 1–1
Mosta (máltai)–Spartak Trnava (szlovák) 3–2
Mons Calpe (gibraltári)–FC Santa Coloma (andorrai) 1–1
FK Podgorica (montenegrói)–Laci (albán) 1–0

Liepaja (lett)–Sztruga (északmacedón) 1–1
Noah (örmény)–KuPS (finn) 1–0
FK Szileksz (északmacedón)–Petrocub Hincesti (moldovai) 1–1
Honka Espoo (finn)–NSÍ Runavík (feröeri) 0–0
RFS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri) 2–3
Sant Juliá (andorrai)–Gzira United FC (máltai) 0–0
Suduva (litván)–Valmiera (lett) 2–1
Levadia Tallinn (észt)–St Joseph's (gibraltári) 3–1
Dundalk (ír)–Newtown (walesi) 4–0
Zilina (szlovák)–Dila Gori (grúz) 5–1
Milsami Orhei (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák) 0–0
Racing FC Union (luxemburgi)–Breidablik (izlandi) 2–3
Glentoran (északír)–The New Saints (walesi) 1–1
Birkirkara (máltai)–La Fiorita (San Marinó-i) 1–0
Skupi (északmacedón)–Llapi (koszovói) 2–0
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Sligo Rovers (ír) 1–0
Paide Linnameeskond (észt)–Slask Wroclaw (lengyel) 1–2
Drita (koszovói)–Decsics (montenegrói) 2–1
Partizani (albán)–Sfintul Gheorghe (moldovai) 5–2
Domzale (szlovén)–Swift Hesper (luxemburgi) 1–0
Bala Town (walesi)–Larne (északír) 0–1
FC Europa (gibraltári)–Kauno Zalgiris (litván) 0–0
Szutjeszka (montenegrói)–Gagra (grúz) 1–0
Velez (bosnyák)–Coleraine (északír) 2–1
Maribor (szlovén)–Urartu (örmény) 1–0
Tre Penne (San Marinó-i)–Dinamo Batumi (grúz) 0–4
Siroki Brijeg (bosnyák)–Vllaznia (albán) 3–1
Stjarnan (izlandi)–Bohemians (ír) 1–1

KULCSDÁTUMOK
Selejtező, 1. forduló

Itt kapcsolódik be a Puskás Akadémia és a Mol Fehérvár FC.
Sorsolás időpontja: június 15.
Játéknapok: július 8. és 15.

Selejtező, 2. forduló
Itt kapcsolódik be az Újpest.
Sorsolás időpontja: június 16.
Játéknapok: július 22. és 29.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 5. és 12.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 19. és 26.

A csoportkör sorsolását augusztus 27-én rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 16.

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.