Ekl: alig ötven perc alatt négy gólt szerzett a jamaicai csatár!

2023.07.13. 23:00
A walesi Penybont először játszott európai kupameccset, szurkolói méltán lelkesedtek – döntetlen lett a jutalmuk (Fotó: Getty Images)
Beindult a nagyüzem a labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjében: az 1. forduló csütörtöki játéknapján egy híján harminc mérkőzést rendeztek. Renaldo Cephas, az északmacedón Shkupi jamaicai légiósa személyében köszönthetünk egy négygólos játékost; ifjabb Turi Géza feröeri csapata, a Víkingur Göta vereséggel kezdett; az Alaskert 1–1-re végzett az Arszenal Tivattal, a Riga FC 2–0-ra megverte a Víkingur Reykjavíkot.

Utóbbi két mérkőzés azért érdekes, mert az ebben a fordulóban még nem érintett magyar klubok lehetséges ellenfelei léptek pályára: a kecskemétiek a Riga FC (lett)–Víkingur Reykjavík (izlandi), a debreceniek az Alaskert (örmény)–Arszenal Tivat (montenegrói) csata továbbjutójával találkoznak majd. (A ZTE a szintén a második körben kezdő NK Osijekkel csap össze).

A montenegrói Arszenal – hogyan is másképp? – Julián Montenegro, az argentin házi gólkirály találatával szerzett vezetést az Alaskert otthonában, de Vitalij Usztinov egyenlített a második félidőben, úgyhogy ez a párharc nyílt maradt, a két csapatnak nagyjából egyforma esélye van arra, hogy megmérkőzhessen a DVSC-vel.

A „kecskeméti szálon” a rigaiak kétgólos előnyt szereztek izlandi vendégükkel szemben: a brazil-portugál Douglas Aurélio lőtte az első gólt, majd beköszönt Marko Regza is, aki 12 góljával jelenleg második a lett bajnokság góllövőlistáján.

Volt magyar érdekeltség egy andorrai mérkőzésen is: ifjabb Turi Géza csapata, a feröeri Víkingur Göta 2–1-re kikapott az Inter Club d'Escaldes vendégeként. A zilahi születésű Raul Fehér fejesével és Ander el-Haddadi közeli lövésével kétgólos előnyt szerzett az Inter Club, Sölvi Vatnhamar egy kezezés miatt befújt tizenegyesből szépített a második félidőben. Turi végig a pályán volt a Víkingurban.

És itt az ideje, hogy megtanuljuk Renaldo Cephas nevét: az északmacedón FK Shkupi 23 éves jamaicai csatára bő ötven perc alatt négyszer talált a litván csapat, a Hegelmann kapujába, és gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást.

CEPHAS NEGYEDIK GÓLJA

A Balzan négy év után tért vissza az európai kupaporondra, a sors szeszélye folytán éppen legutóbbi kiejtője, a szlovén Domzale ellen. Nos, az elégtételvétel megkezdődött: a máltai klubfutball egyik legnagyobb idegenbeli győzelme született meg (4–1) – már csak ki kell használni a lehetőséget, és a visszavágón kiharcolni a klubtörténelem második európai továbbjutását.