Golf: a világelső Rory McIlroy megkoronázta gyönyörű évét

2012.11.25. 22:07
Rory McIlroy nyerte meg a profi golfozók 2012-es európai körversenyének utolsó viadalát, a DP World Tour Championshipet Dubaiban.

A négynapos szezonzáró tornát az utolsó forduló kezdetén holtversenyben vezető Rory McIlroy óriási ellenfélre akadt Justin Rose-ban, aki – nyolc birdie-re és egy eagle-re alapozva – 62 ütéses pályacsúcsot ért el vasárnap.

Rose támadását McIlroy csak kiváló hajrával verhette vissza, és ahogyan az egy világelsőhöz illik, így is tett: az utolsó öt lyukba birdie-vel – azaz az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel – juttatta be a labdát, és végül kétütésnyi előnnyel nyert.

„Szerettem volna méltóképpen befejezni ezt a nagyszerűen sikerült szezont – mondta az európai körverseny összesített első helyét már e verseny előtt megkaparintó McIlroy. – Semmiképpen sem akartam szürke végjátékot, és ami azt illeti, Justin gondoskodott arról, hogy úgy nyerjek, ahogyan megálmodtam."

McIlroy a tornagyőzelemért 1.33 millió eurót, az idényben nyújtott teljesítményéért egymilliós bónuszt kapott, így végül idei európai keresménye 5.5 millió euró fölé emelkedett. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, McIlroy az amerikai körversenyen is a legjobb keresőnek bizonyult az idén.

A tavaly szintén duplázó – és efféle bravúrt első golfozóként elérő – angol Luke Donald Dubaiban holtversenyben harmadik lett, míg az éves európai kereseti versenyt a hetedik helyen fejezte be.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
DP WORLD TOUR CHAMPIONSHIP, DUBAI (Jumeirah Golf Estates)
A pénzdíj:
6.17 millió euró. A pálya hossza: 7017 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72