Birkózás: Szőke Alex ezüstérmet szerzett az U23-as Eb-n

2023.03.15. 20:30
Szőke Alex (jobbra) azeri ellenféltől kapott ki a döntőben (Fotó: MBSZ/UWW)
Losonczi Dávid (kötöttfogás, 87 kg, ESMTK-KIMBA) keddi diadala után szerdán is döntőzött magyar versenyző a bukaresti U23-as birkózó Európa-bajnokságon: a vb-ezüstérmes, olimpiai 5., U23-as vb-győztes Szőke Alex (kf, 97 kg, ESMTK-KIMBA) az azeri Murad Ahmadiyevvel csapott össze.

Szőke Alex saját emelési kísérletéből tusveszélyes helyzetbe került, mert riválisa szabálytalanul védekezett, a magyar challenge után a bírók hosszú videózás után mégis a két vállat adták meg, a magyar birkózó így ezüstérmet szerzett.

A többi magyar közül Klányi Krisztofer (kf, 72 kg, Dorog-KIMBA) elveszítette a bronzmérkőzését, így 5. lett, míg a szerdán kezdő nőknél a még juniorkorú Pók Karolina (68 kg, Vasas) csütörtökön megküzdhet a dobogó alsó fokáért.