Madrid: a spanyol főváros 2036-ban olimpiát rendezne

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
Vágólapra másolva!
2024.02.03. 12:56
Isabel Díaz Ayuso (Fotó: facebook.com)
Címkék
A Madridi Közösség (Comunidad de Madrid) elnöke, Isabel Díaz Ayuso szerint a fővárost is magában foglaló régió az olimpiai játékok házigazdája lehet 2036-ban.

 

A 6.8 milliós lakosával a tizenhétből a harmadik legnépesebb spanyol autonóm tartomány vezetője, Isabel Díaz Ayuso, akinek szavait az ötkarikás ügyekben járatos portál, az insidethegames.biz idézte, úgy fogalmazott, hogy dolgoznak a megvalósításon.
   
Az országban volt már nyári olimpia: az 1992-es játékoknak a katalán főváros, Barcelona adott otthont. A madridi törekvések mögött gazdasági érvek is állnak, merthogy kevéssel megelőzve Katalóniát a Madridi Közösségben a legmagasabb az egy főre jutó GDP Spanyolországban.
    
A helyi vezetők közül Madrid polgármestere, José Luis Martínez Almeida már több alkalommal is kiállt az olimpiarendezés mellett. Azzal együtt, hogy korábban a főváros négy ízben is alulmaradt a házigazda jogáért folytatott pályázati küzdelemben, legutóbb Tokióval szemben.
    
A nyári olimpiát idén Párizs rendezi, a 2028-as játékoknak Los Angeles, a 2032-esnek pedig az ausztráliai Brisbane ad otthont. A 2036-os olimpiai és paralimpiai játékok vendégül látása az eddigi szándéknyilatkozatok alapján Dél-Koreát, Indiát, Egyiptomot és Katart érdekli, de szeptemberben Lengyelország jelezte, hogy pályázni fog, emellett várható Indonézia jelentkezése is. Az érdeklődőkhöz Törökország, Magyarország, valamint a közel-keleti régió országai közül néhány csatlakozhat még.

 

Legfrissebb hírek

Karamoko és Mucsányi Márk is távozik Újpestről – hivatalos

Labdarúgó NB I
24 perce

Szerződést hosszabbított Lipcsei Péterrel a Ferencváros

Labdarúgó NB II
28 perce

Diósgyőr: Kovács Zoltán nagy terveket vázolt a DVTK-nál

Labdarúgó NB I
42 perce

NB I: közösségi oldalán búcsúzott el a DVSC-től Megyeri Balázs

Labdarúgó NB I
44 perce

Gercsák Szabina a hetedik helyen végzett a cselgáncs-vb-n

Egyéb egyéni
45 perce

Újabb NB II-es gólkirályt igazolt a Puskás Akadémia – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Semmi nyoma nem volt a csapatjátéknak – Price a Littler, Humphries párosról

Egyéb egyéni
1 órája

Birkózás: Sillei Janka még mindig veretlen a korosztályos Eb-ken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik