Teqpong: litván lett a sportág első világbajnoka

Vágólapra másolva!
2019.11.25. 17:36
null
Nagyváradi Mercédesz (hátul) és Hartbrich Leonie is élvezte a bemutatót (Fotó: Dömötör Csaba)
Címkék
A hét végén először rendezték meg a teqpong sportág világbajnokságát. Az új sportág szereplői gyakorlatilag teqballasztalon pingpongoznak.

Még a teqball – amelyről bizonyára sokan hallottak – is gyerekcipőben jár, de máris itt a teqpong!

A Teq multifunkcionális sporteszközön, azaz a jellegzetes ívelt asztalon játszható és a pingpongra emlékeztető ütős sportág alig egyéves múltra tekint vissza, népszerűségét és fejlődését pedig jelzi, hogy a hét végén már az első világbajnokságát rendezték meg a Vasas Fáy utcai sportcsarnokában.

A 25 ezer dollár összdíjazású eseményre 52 országból érkeztek versenyzők, közülük a legjobbnak a litván Alfredas Udra bizonyult, aki a döntőben a német Sebastian Stürzbechert győzte le.

Az egyéni világbajnok Udra, a döntő után nemcsak a mérkőzésről, de a budapesti hangulatról is beszélt: „Ami a döntőt illeti, sosem játszottam még ilyen nagyszerű atmoszférában, mint ezen az eseményen, habár számos versenyen vettem részt sportolóként.”

A játékkal kapcsolatban kifejtette, hogy „a teqpongot azért szeretem, mert inkább a játékos tudásáról szól és nem az eszközök technikai színvonalán múlik a siker. Mindenki egyenlő alapokról indul, ráadásul ettől nagyon élvezetes is a játék.”

Magyar részről a párosok között harmadik helyen végző Zakar Kristóf, Gulyás Imre kettős szerepelt a legjobban.

A kétnapos világbajnokságot több látványos betétprogram színesítette, többek között női asztalitenisz-válogatottunk két játékosa, Nagyváradi Mercédesz és Hartbrich Leonie játszott bemutató mérkőzést az ugyancsak asztaliteniszezőként ismert orosz Makszim Smirev, Vlagyiszlav Kucenko duó ellen.

„Alapító társaimmal, Gattyán Györggyel és Huszár Viktorral nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a teqpong első világbajnokságán már 52 ország versenyzői vettek részt – mondta Borsányi Gábor társalapító a világbajnokság díjátadóját követően, majd kitért a világesemény sportágnépszerűsítő szerepére is. – A vébén látott színvonalas találkozók a legjobb hírvivői játékunknak és nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a nagyközönség is kedvet kapjon a Teq sportokhoz, így a teqponghoz is. Szeretnénk, ha ez a kortól és tudásszinttől függetlenül, bárki által játszható sportág mielőbb az egész világon tömegsporttá válna.

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik