Öttusa: Pálvölgyi kijelölte a római vb-re utazó hét fős magyar keret

MTI MTIMTI MTI
2012.04.18. 19:40
Címkék
Nem okozott meglepetést a szövetségi kapitány a római világbajnokságra utazó öttusa-válogatott kijelölésével: a csapatba az elmúlt években kipróbált versenyzők kerültek be.

Pálvölgyi Miklós előterjesztése és a szövetség elnökségének szerdai jóváhagyása nyomán Demeter Bence, Kasza Róbert, Marosi Ádám és Tibolya Péter, valamint Gyenesei Leila, Kovács Sarolta és Tóth Adrienn vehet részt a május 7. és 13. között esedékes olaszországi vb-n.

A nőknél a hétvégi, rosztovi világkupa-versenyt követően – ha az eredmények indokolják – egy negyedik indulót is kijelöl a kapitány.

A férfiaknál a váltó és a hagyományos csapat összeállítását a világbajnokságot megelőzően adja majd meg Pálvölgyi Miklós, a nőknél a jelenlegi három utazó értelemszerűen mindkét együttesben benne lesz, az esetleges negyedik pedig egyéni indulóként szerepel majd.

A vb-n nemenként az első három helyezett olimpiai indulási jogot szerez. A magyarok közül Kasza és Marosi, valamint Kovács és Tóth már rendelkezik londoni kvótával, de a magyar szövetség még többet szeretne, hogy legyen lehetősége helyettesítésre sérülés esetén, illetve választani a korábbi eredmények és az aktuális forma alapján. Nemenként és országonként két versenyző nevezhető az ötkarikás öttusaversenyekre. A vb után még a június elsején záruló világranglistáról is kvótához lehet majd jutni.

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: Ogonovszky Eszter ismét Spanyol Kupa-győztes

Kézilabda
2 órája

Hétfői sportműsor: angol, olasz, spanyol és portugál bajnoki meccsek

Egyéb egyéni
4 órája

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
4 órája

Désiré Doué döntött, a PSG hajszálnyira az újabb bajnoki címtől

Francia labdarúgás
4 órája

A hagyomány kötelez – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
4 órája

Megnyerte az el Clásicót, és 29. alkalommal lett spanyol bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
5 órája

Majdnem elpazarolta háromgólos előnyét Milánóban az Atalanta

Olasz labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik