Vitorlázás: a Wild Oats XI rajtolt a legjobban a Sydney-Hobart viadalon

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.12.26. 14:15
Címkék
Az egyik legnagyobb esélyesként jegyzett Wild Oats XI vezet a hagyományos, sorszáma szerint 67. Sydney–Hobart vitorlásviadalon, amelynek 88 hajó alkotta mezőnye vasárnap rajtolt el.

A legutóbbi hat kiírásból ötöt megnyerő, egyúttal címvédő Wild Oats öt és fél óra versenyzés után 4.5 tengeri mérföldes előnyre tett szert a tavaly második és azóta átalakításon átesett Investec Loyallal szemben, míg további három mérföldre van lemaradva a 2003-ban első Wild Thing.

Az Új-Dél-Wales és Tasmánia közötti, 628 tengeri mérföldes (1168 km) távot eddig éppen a mostani éllovas szupermaxi teljesítette a leggyorsabban (a 2005-ben felállított csúcs 1 nap 18 óra 40 perc és 10 másodperc), az idén azonban az előrejelzések szerint nem várható rekorddöntés.

 

Legfrissebb hírek

Budimir góljával verte a Valenciát az Osasuna

Spanyol labdarúgás
2 perce

Női kézilabda: a Metz legyőzésével lett tornagyőztes a Győr

Kézilabda
4 perce

NB II: Soroksár SC–Mezőkövesd Zsóry FC

Labdarúgó NB II
7 perce

NB II: Videoton FC Fehérvár–Békéscsaba 1912 Előre

Labdarúgó NB II
12 perce

NB II: BVSC-Zugló–Karcagi SC

Labdarúgó NB II
13 perce

NB II: Szeged-Csanád GA–HR-Rent Kozármisleny

Labdarúgó NB II
17 perce

Vuelta: bukás után kicentizett Vingegaard-győzelem a hegyen

Kerékpár
42 perce

„Nem magától értetődő, hogy így alakulnak a futamaim” – Marc Márquez a Magyar Nagydíj után

Egyéb autó-motor
1 órája
Ezek is érdekelhetik