Evezés: nyolc sportoló az év evezőse a szövetség döntése alapján

2011.11.25. 12:20
Címkék
A Magyar Evezősszövetség (MESZ) elnöksége felnőtt- és utánpótlás-korosztályokban, öt kategóriában, összesen nyolc sportolót választott az év evezősének.

Az év női evezőse a könnyűsúlyú egypárevezős versenyszámban világbajnoki 8. helyezést szerző Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub), férfi evezőse az olimpiai kvótát szerző Juhász Adrián (Szolnoki Főiskola Tisza Evezős Egylet); utánpótláskorú női evezőse az ifjúsági Európa-bajnokságon egypárevezősben 8. helyezett, a Jeunesse-kupán kétpárevezősben aranyérmes Bácskai Dominika (Vác Városi Evezős Club); utánpótláskorú férfi evezőse az ifjúsági Európa-bajnokságon kétpárevezősben ezüstérmes, ifjúsági világbajnokságon 7. helyezett Kaszás Kornél (Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub); az év utánpótláscsapata az U23-as világbajnokságon és a felnőtt Európa-bajnokságon egyaránt 6. helyezéssel záró könnyűsúlyú négyes egység: Forrai Dávid (EDF Démász Bajai Spartacus EK), Vallyon Bence és Novák Edvin (Szolnoki Főiskola Tisza Evezős Egylet), valamint Krpesics Péter (Csepel Evezős Klub).

Hajdú Zsuzsanna az egész évben könnyűsúlyú kétpárevezős egységben készült dr. Alliquander Annával (Danubius Nemzeti Hajós Egylet), ám a MESZ szakmai vezetősége a luzerni világkupa után úgy ítélte meg, hogy a páros felkészülése nem az elvártak szerint alakult, így Zsuzsát egypárevezősben indították a bledi világbajnokságon, amelyen az igen előkelő 8. helyet sikerült megszereznie. Hajdú korábban felnőtt Eb-n 3. (2008) és 4. helyet (2009) szerzett; egyetemi vb-n 6. lett (2010); U23-as vb-n 4. helyen végzett (2007).

Juhász Adrián – a Szolnoki Főiskola Tisza Evezős Egylet SI versenyzője – párjával, Simon Bélával, a világbajnokságon elért 11. helyével harcolta ki a 2012-es olimpiai részvételt kormányos nélküli kettes hajóegységben. Ezzel az evezőssport első és eddig egyetlen londoni kvótáját szerezték meg, valamint első és egyetlen olimpiai kvótaszerzőjük a Tisza Evezős Egyletnek. Adrián részt vett tavasszal Londonban a Head of the River nyolcasversenyen, ősszel a tengeri evezős világbajnokságon és a Head of the Basel nyolcasversenyen. Korábban egyetemi világbajnokságon 4. (2010), tengeri vb-n (2010) és felnőtt Eb-n 5. lett (2009), U23-as vb-n ezüstérmet szerzett (2009). Adrián az egypárevezősök közt is kiemelkedett a hazai és a nemzetközi mezőnyben egyaránt.

Bácskai Dominika – a Vác Városi Evezős Club evezőse – a 2010-es ORV-n arany-, 2009-ben ezüstérmet szerzett, az idén az ifjúsági Európa-bajnokságon 8. lett, a Jeunesse-kupát megnyerte.

Kaszás Kornél – a Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub versenyzője – 2010-ben az ifjúsági vb-n 8., 2009-ben az ORV-n 2. helyezett lett.

Az U23-as vb-6. könnyűsúlyú egységből a Vallyon, Novák páros 2010-ben az ifi vb-n 11. helyet ért el, 2008-ban az ORV-n aranyérmet szerzett. Kpresics Péter – a Csepel Evezős Klub sportolója – 2010-ben indult a felnőtt Eb-n, 2009-ben az ifjúsági vb-n. Forrai Dávid – az EDF Démász Bajai Spartacus versenyzője – 2010-ben bronzérmet szerzett az egyetemi, 9. helyezést az U23-as világbajnokságon, 2009-ben 8. lett a felnőtt-vb-n könnyűsúlyú nyolcasban, 2008-ban 9. helyen végzett az U23-s vb-n.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: döntő a női vízilabda ob I-ben, bronzmeccs a férfi pólóbajnokságban

Minden más foci
5 órája

Varga Barna: Détáriék népszerűségét nem lehet túlszárnyalni; Majoross: Nem történt semmi, van három pontunk

E-újság
5 órája

„Minden összeállt” – Unai Emery elárulta, mi kell az Európa-liga-győzelmekhez

Európa-liga
5 órája

Óriási harc a jegyekért – Kő András publicisztikája

Magyar válogatott
5 órája

Ehhez hozzá tudnánk szokni – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Jégkorong
5 órája

Jégkorong-vb: az amerikaiak szétlövés után nyertek a németek ellen a mieink csoportjában

Jégkorong
5 órája

Bombagóljainak köszönhetően nyerte meg az Európa-ligát az Aston Villa – videó

Európa-liga
6 órája

Unai Emery ötödször, az Aston Villa először nyerte meg az Európa-ligát

Európa-liga
6 órája
Ezek is érdekelhetik