Mindez egyértelműen alátámasztja, hogy a Magyar Telekom által is támogatott magyar válogatott fejlődése töretlen, és ellentétben a korábbi időszakkal, már nem „egyszemélyes" a csapat. Míg az ezredforduló környékén Kovács Ági, azt követően Risztov Éva, majd 2005 környékén Cseh László volt az egyetlen, aki dobogóra állhatott, ezúttal immáron másodszor is három versenyzőnknek sikerült érmet nyernie.
Gyurta Dániel, Cseh László és Kis Gergő egyaránt remekelt Sanghajban, és nekik köszönhetően csapatunknak olyan nagyhatalmakat sikerült megelőznie az éremtáblázaton, mint Németország (!), Japán és Kanada, de ennél sokkal többet mond a ponttáblázat, amely az összteljesítményt értékeli. Ennek alapján válogatottunk megelőzte – többek között – Olaszországot, Dél-Afrikát, Svédországot és Lengyelországot is, és a 181 ország versengésében a 11. helyen végzett.
Kiss László szövetségi kapitány magával az eredménysorral elégedett volt, és örömmel nyugtázta, hogy hosszú idő után mindkét nemnél majdnem valamennyi úszásnemben volt döntősünk, sőt Takács Krisztián személyében a világ által leginkább figyelt sprintszámokban is ki tudunk állítani egy klasszist. A kapitány megjegyezte azonban: a felkészítési problémákkal küzdő Hosszú Katinka, a legfontosabb pillanatokban most még kissé bizonytalan Biczó Bence, Jakabos Zsuzsanna és a Verrasztó testvérek most ugyan nem voltak csúcsformában, ám megfelelő edzésmunkával további éremreményeket jelenthetnek a jövő évi olimpián.„Nagyon fontos, hogy a játékokra Londonban kerül sor: Európa rendszeresen küszködik az egzotikus helyszíneken, ugyanakkor minden statisztika azt mutatja, hogy ha Európában van a nagy verseny, huszonöt-harminc százalékkal jobban teljesítenek az öreg kontinens képviselői" – szögezte le Kiss László.
Szavait alátámasztja, hogy az elmúlt öt ötkarikás ciklusban csupán két alkalommal volt a földrészünkön a világbajnokság, s a magyar úszók ekkor szerezték messze a legtöbb érmet. Szintén jó hír, hogy minden nehézség ellenére a nem európai vb-k sorában a sanghaji a legeredményesebb. „Úgy gondolom, ez a csapat sok örömet szerez majd jövőre a magyar sportrajongóknak – mondta Kiss László. – Ám miközben szurkolnak klasszisainknak, ne feledjék el: az atlétikán kívül nincs még egy olyan sportág, ahol ennyire éles lenne a konkurencia, hiszen 181 ország vett részt a mostani vébén, és egyre több az olyan, korábban nem jegyzett kis nemzet, amely legalább egy komoly úszót ki tud állítani, a nagyhatalmakról nem is beszélve. Nekünk a magyarországi lehetőségek között kell a legtöbbet kihozni a fiatalokból, ami hatalmas kihívás edzőnek, sportvezetőnek egyaránt, ezért is fontos, hogy olyan partnerek állnak mögöttünk, mint a Telekom."