Búvárúszó-vb: Kanyó és Vilhelm is érmes Hódmezővásárhelyen

2011.07.31. 13:57
Címkék
Magyar érmeknek örülhettek a drukkerek vasárnap délelőtt a 16. uszonyos és búvárúszó-világbajnokságon. 800 méteres búvárúszásban mindkét versenyzőnk éremmel zárt: Kanyó Dénes ezüstöt, a szám világcsúcstartója, Vilhelm Szilárd pedig bronzot nyert, az első helyet a kínai Csi Cseng szerezte meg.

Kanyó Dénes úgy gondolja, ha jobban kijött volna a három kevésbé jól sikerült fordulója, nagyobb meglepetést tudott volna szerezni.

„Nem nagyon hangoztattam, de természetesen az aranyérem megszerzése volt a cél. A világjátékok miatt az elmúlt években az uszonyos felszíni számokra koncentráltam, az országos bajnokság környékén kezdtem barátkozni azzal a gondolattal, hogy jó lenne a 800-as búvárúszásban is indulni” – nyilatkozta a legutóbbi világjátékokon bronzérmet szerző Kanyó, aki az ezüstérme után a 400 méteres uszonyos úszásban is selejtezett, és hetedikként lett finalista, ugyanebben a számban Németh Dávid is rajtkőre állt, ő végül 11. lett.

Vilhelm Szilárd ugyan világcsúcsjavításra készült 800 méteren, nem tűnt csalódottnak.

„Ez benne van ebben a sportban. Úgy versenyeztem végig a távot, hogy mindent kiadtam magamból. Hétfőn hátravan még a 400 méteres búvárúszás, amelyben még igyekszem helytállni” – mondta a világcsúcstartó.

A női 200 méteres uszonyos gyorsúszás délutáni fináléjában két magyar is lesz: Senánszky Petra a 3., Stier Lilla a 4. legjobb idővel kvalifikálta magát. Férfi 50 méteres gyorsúszásban Szenes Mátyás országos csúccsal, a másodikként jutott döntőbe, rajta kívül lesz még egy magyar a fináléban: Keresztes Mátyás a 8. időt úszta.

A női 800 méteres uszonyos úszásban Ócsai Dorottya a 20., Szabó Lujza a 26. helyen zárta a selejtezőt, míg a nők 200 méteres uszonyos kategóriájában Debreczeni Hajnalka a 11., Senánszky Flóra 19. lett.

Legfrissebb hírek

Vesztes nem volt – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
8 perce

A néma is gólt kiált – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
8 perce

Európai kézilabdaligák: Ogonovszky Eszter csapata kupadöntős

Kézilabda
9 perce

Vlahovics történelmi rekordja – 12 másodperces góllal 3. helyen a Juve

Olasz labdarúgás
12 perce

A Puskás Akadémia 11, az FTC és az ETO öt-öt gólt szerzett a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
16 perce

Kétszer is legyőztük a házigazdákat a franciaországi röplabdatúrán

Röplabda
57 perce

Kubatov Gábor: A Fradiban az ezüstérem nem jelent semmit

Labdarúgó NB I
1 órája

A visszavágón is kikapott, nem jutott döntőbe a BVSC a férfi vízilabda Eurokupában

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik