Evezés: otthon maradt a kupa Győrben és a Római-parton is

2011.06.21. 12:49
Címkék
Jelentős hazai evezős versenyekre került sor hétvégén. Győrben az élversenyzők felkészülési állomására, a Római-partnál a verseny- és a szabadidősport közös ünnepére került sor.



Sikeres volt a Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub által szervezett, idén 10 éves múltra visszatekintő Mihálkovics Tivadar Emlékverseny. A versenyzőket a már-már elmaradhatatlan eső sem zavarta meg, nagy lelkesedéssel teljesítették – néhányan közülük egy nap alatt 4 számban is indulva – az ezer méteres távot. Különösen örömteli volt látni a fiatalok – mini és tanuló korosztály – igyekezetét és teljesítményét.

A bledi kvalifikációs vb-re készülő győri Gyimes Krisztina és a váci Szabó Katalin esélyeshez méltó, magabiztos evezéssel nyerte meg fő számát, a női kétpárt, míg szkiffben is egymás között döntötték el az első két hely sorsát – Krisztina javára.

Hasonlóan könnyedén nyerte futamát a két győri, az U23-as vb-re készülő Bártfai Péter, Vermes Péter kormányos nélküli kettes, valamint az ifjúsági vb-re készülő Kaszás Kornél, Bíró Márk kétpár. A női kétpárban ifi Eb-induló Dohovics Virág ezúttal szkiffben verte a mezőnyt. Kiemelkedően teljesített Szekér László, aki Bíró Márkkal képviselte a szolnoki klubot; három elsőséget szerzett: a férfi egypáron kívül aranyérmes lett négyesben és négypárban is. A győri sportolók végül otthon tartották a Győr-kupát.

Hét evezős klub versenyzőivel került megrendezésre a Külker Evezős Klub által, immár 36. alkalommal a Római-part legnagyobb regattája, a Tompos Károly emlékére rendezettKülker-kupa. A viharos, szelesidő ellenére sok lelkes evezős indult el 11 évestől 67 éves korosztályig. Különleges pontszámrendszer alapján, egyenlő esélyekkel, együtt versenyezhettek a túra- és a versenyevezősök.

A pontversenyben a Külker Evezős Klub végzett az élen; a Faragó-kupát – amit a különböző versenyszámokban fennálló csúcsot megdöntő vagy ahhoz legközelebbi időt evező egység kap – Varga István (Külker EK) nyerte.

 

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: Ogonovszky Eszter ismét Spanyol Kupa-győztes

Kézilabda
3 órája

Hétfői sportműsor: angol, olasz, spanyol és portugál bajnoki meccsek

Egyéb egyéni
4 órája

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
5 órája

Désiré Doué döntött, a PSG hajszálnyira az újabb bajnoki címtől

Francia labdarúgás
5 órája

A hagyomány kötelez – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
5 órája

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
5 órája

Megnyerte az el Clásicót, és 29. alkalommal lett spanyol bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
5 órája

Majdnem elpazarolta háromgólos előnyét Milánóban az Atalanta

Olasz labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik