A montreali megbeszélésen szabályváltoztatás is szóba jöhet, hiszen amint azt Olivier Rabin, a WADA tudományos igazgatója kifejtette: mostanra világossá vált, hogy nem lehet minden klenbuterolos ügyet egyformán kezelni, már csak azért sem, mert néhány országban egyes fertőzött étel vagy hús tartalmazhat olyan koncentrációban klenbuterolt, ami már pozitív doppingtesztet eredményez.
A klenbuterol leghíresebb „áldozata" Alberto Contador spanyol kerékpáros. A háromszoros Tour de France-győztes a tavalyi viadalon akadt fenn. A nemzetközi szövetség azonnal felfüggesztette versenyzési jogát, hazája szövetsége azonban idén februárban felmentette, miután bizonyítottnak látta, hogy szennyezett húsétel okozta a problémát. A spanyol sztárkerekes doppingügyében a végső szót a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) mondja majd ki augusztusban.
A legfrissebb klenbuterolos ügy a mexikói labdarúgó-válogatottnál pattant ki, öt játékos szervezetében találtak ilyen szert, ám a mexikói szövetség jelezte: a Los Angeles-i Egyetem laboratóriuma a második teszten már nem mutatott ki klenbuterolt egyikőjüknél sem.
Dimitrij Ovtcharov német válogatott asztaliteniszező a China Openről visszatérve, tavaly augusztusban bukott meg a doppingvizsgálaton, de felmentették, amikor arra hivatkozott, hogy a Kínában evett fertőzött étellel jutott klenbuterol a szervezetébe.