Öttusa-vk: két verseny után Marosi Ádám az élen a férfiaknál

MTI MTIMTI MTI
2011.05.03. 12:04
Címkék
Az egyesült államokbeli és az olaszországi forduló után Marosi Ádám áll az élen a férfi öttusázók világkupa-sorozatában. A 2009-ben egyéni világbajnok Marosi a Palm Springs-i viadalon második lett februárban, majd áprilisban győzött a szardíniai Sassariban.

A nőknél a Kaliforniában ötödik helyezett Kovács Sarolta áll a magyarok közül a legelőkelőbb helyen, ő – a nemzetközi sportági szövetség honlapja szerint – jelenleg a huszadik úgy, hogy Sassariban nem indult. A hazai női versenyzők egyelőre csak egy viadalon szerepeltek.

A sorozat márciusi állomását, melyet Kairóba terveztek, az ottani feszült politikai helyzet miatt törölték. A hét második felében rendezik a magyarországi fordulót Százhalombattán, aztán májusban lesz még egy, mégpedig a kínai Csengtuban.

A szériát lezáró világkupadöntőre – melyről a női és férfi első helyezett olimpiai kvótához jut – július második hétvégéjén kerül sor Londonban, ahol 36-36 öttusázónak lehetősége nyílik az ötkarikás helyszínek tesztelésére.

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: Albek Anna hat gólja Dijonban

Kézilabda
13 perce

A MÁV Előre nyerte az alsóházi derbit a női röplabda Extraligában

Röplabda
25 perce

Dicsőszentmártoni dicsőség – az első 100-szorosok, 15. rész: Bölöni László

Képes Sport
41 perce

Mikler Roland: Csodák vannak, de ahhoz nem így kell játszanunk

Kézilabda
53 perce

Magyar sportolók „száguldoztak” a Hungaroringen

Egyéb egyéni
1 órája

Oda a fehérváriak pályaelőnye, idegenben győzött a Fino a férfi röplabda Extraliga döntőjében

Röplabda
1 órája

Női Magyar Kupa: három gólt lőtt a Honvédnak, hetedszer nyerte meg a sorozatot az FTC

Labdarúgó NB I
1 órája

BL-elődöntő: Atlético Madrid–Arsenal

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik