Világjátékok: Budapesten dedikálták a képes albumot az érmesek

2009.12.15. 22:01
Címkék
S. Kovács Ádám aranyérmes karateversenyző, Babicz Balázs ezüstérmes strandkézilabdázó és Gémesi György, a Nemzeti Sportszövetség elnöke is dedikálta a Világjátékok 2009 - Tajvan, a magyar sikersziget című képes albumot a budapesti Fókusz könyvesboltban.

A Líra kiadásában, a Nemzeti Sportszövetség gondozásában megjelent sportkönyv a nyári olimpián kívüli sportágak világversenyének történéseit taglalja, Vörös Nándor fotóit és Kaszala Claudia, Molnár Mátyás, valamint Bányász Árpád írásait tartalmazza.

Az érdeklődők találkozhattak az egyik szerzővel, Kaszala Claudiával, de beszélgethettek Vass Dóra RG-versenyzővel és Csabai Edvin sárkányhajóssal is, akik szintén részt vettek a Világjátékokon.

„Nagyon boldog vagyok, hogy megjelent ez a kiadvány, mely hű képet ad a kinti történésekről és hangulatról – mondta a Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálatának S. Kovács Ádám. – Már kiolvastam a könyvet, és örülök, hogy azoknak a versenyszámoknak a hangulatát is átélhettem, melyeket a helyszínen nem láthattam.”

„Az volt a célunk, hogy impozáns kiadvánnyal állítsunk emléket a tajvani magyar szereplésnek, és ez sikerült – hangsúlyozta Gémesi György, az NSSZ elnöke. – Szeretném, ha a közeljövőben újabb találkozókkal népszerűsíthetnénk az albumot és természetesen rajta keresztül a sportágakat.”

A dedikálás-sorozat a szegedi és a budapesti állomás után Debrecenben zárul, ahol pénteken 17 órától a Líra könyvesboltban aerobikversenyzők és uszonyos úszók dedikálják az albumot Molnár Mátyás társaságában.

Legfrissebb hírek

Vinícius ott van a Real Fradi elleni keretében, Diomande és Bellingham nincs

Spanyol labdarúgás
1 perce

Csapatot talált magának a Fraditól távozó belső védő

Minden más foci
9 perce

Magyar FIFA-játékvezetői hármas dirigálja a Ferencváros–Real Madrid mérkőzést

Labdarúgó NB I
14 perce

Pont került a Sepsi-játékos két éve húzódó doppingügyére

Minden más foci
58 perce

Atlétika: négy év eltiltást kaphat a legjobb német sprinter

Atlétika
1 órája

Kerezsi Zalán: Szeretek gólt szerezni, élvezem, ha csatár lehetek

Labdarúgó NB I
1 órája

Infantino-terv: a norvég szövetség elnöke lemondásra szólította fel a FIFA első emberét

Foci vb 2026
1 órája

Tatabánya lesz jövő héten az európai kézilabda fővárosa

Kézilabda
1 órája