Öttusa: Heim Péter a hatalmi harc miatt visszalép az elnökjelöltségtől

MTI MTIMTI MTI
2009.11.11. 15:39
Címkék
Heim Péter visszalép a Magyar Öttusaszövetség elnöki posztjára való jelöléstől. Az üzletember szerdai közleményében azzal indokolta lépését, hogy az utóbbi időszak tapasztalatai azt mutatják, olyan hatalmi harc kezdődött meg a posztért, amelyben nem kíván részt venni.

„Sajnálatos és megdöbbentő számomra, hogy a jó szándékú, sportághoz értő, azzal önzetlenül elkötelezettek mellett jelentős számban jelentek meg a különféle ellenlobbik, amelyeknél a másik negatív színben feltüntetésén kívül önmaguk reflektorfénybe állítása volt az elsődleges szempont” – írta Heim.

Az Atticus Investments Zrt. vezérigazgatója, akinek nagybátyja Benedek Gábor, a sportág olimpiai és világbajnoka, hangsúlyozta, hogy nem kíván „egy széthúzó, egymással együttműködni nem képes szervezet élén bábként vagy békebíróként szerepet vállalni.”

A MÖSZ az év elején már tartott tisztújítást, ám az akkor megválasztott Egyed Géza október 21-én lemondott posztjáról, ezért a vezetőség november 20-ra új, „választó” közgyűlést írt ki. Az elnöki pozícióra négy jelölés érkezett a szövetséghez: Egyed mellett Simóka Beáta világbajnok öttusázót, jelenlegi általános alelnököt, sportszakállamtitkárt, Gyenesei Istvánt, az aktuális elnökség egyik alelnökét, továbbá a sportágban kevésbé ismert Szabó Lajost jelölték. Gyenesei már korábban jelezte, hogy nem kíván elnök lenni.

Az Atticus Investments Zrt. vezérigazgatója, akinek nagybátyja Benedek Gábor, a sportág olimpiai és világbajnoka, hangsúlyozta, hogy nem kíván „egy széthúzó, egymással együttműködni nem képes szervezet élén bábként vagy békebíróként szerepet vállalni.”

A MÖSZ az év elején már tartott tisztújítást, ám az akkor megválasztott Egyed Géza október 21-én lemondott posztjáról, ezért a vezetőség november 20-ra új, „választó” közgyűlést írt ki. Az elnöki pozícióra négy jelölés érkezett a szövetséghez: Egyed mellett Simóka Beáta világbajnok öttusázót, jelenlegi általános alelnököt, sportszakállamtitkárt, Gyenesei Istvánt, az aktuális elnökség egyik alelnökét, továbbá a sportágban kevésbé ismert Szabó Lajost jelölték. Gyenesei már korábban jelezte, hogy nem kíván elnök lenni.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
13 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
20 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
28 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
33 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
48 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
57 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik