Tovább dolgozhat a felnőtt- és az utánpótlás-kapitány – akikkel tavaly egy plusz három éves szerződést kötöttek –, a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöksége ugyanis legutóbbi ülésén egészen a 2012-es londoni olimpia végéig bizalmat szavazott nekik. Ezzel együtt az elnökség október végéig egy minden részletre kiterjedő szakmai anyagot kér a két kapitánytól, amely felvázolja azt a szakmai programot és ütemtervet, amely szükséges ahhoz, hogy sikeresen szerepelhessen a magyar válogatott Londonban.
Az anyagban külön ki kell térni arra, hogy milyen azonnali és hosszabb távú lépések szükségesek a férfi kajak szakág fejlesztéséhez, illetve milyen módon lehet beépíteni a tehetséges fiatalokat a felnőttválogatottba.
„Nagyon örülünk Csabával, hogy folytathatjuk a munkát, természetesen számunkra is a legfontosabb cél, hogy Londonban sikeres legyen a magyar csapat – kezdte Storcz Botond. – Október végéig készítünk egy átfogó koncepciót, amelyben vázoljuk az elképzeléseinket, de természetesen a pontos részletekre minden szezon előtt külön-külön kitérünk majd. Alapvető változás a kajak-kenu sportág és természetesen a mi munkánk szempontjából is, hogy a 200 méter bekerült az olimpiai programba. Mostantól nincs értelme a férfiaknál – sem a kajakosoknál, sem a kenusoknál – mindkét számra ugyanazzal a módszerrel készülniük a sportolóknak, egyre inkább specializálni kell majd az edzésmódszereket is. Tovább kell képeznünk magunkat, az edzőket, talán más sportágak szakmai munkáját is érdemes áttekintenünk. A férfi kajak szakág szerintem az idén erősödött a tavalyi eredményekhez képest, de természetesen az anyagban kitérünk majd arra is, hogy hogyan lehetne mondjuk a 2000-es szintre fejleszteni az eredményességünket. Az biztos, hogy nehéz lesz, hiszen nemzetközi viszonylatban ez a szakág erősödött a legtöbbet.”
„Nagyon sikeres éven vagyunk túl az utánpótlás-korosztályokban, így bíztam benne, hogy az elnökség ilyen döntést hoz – vette át a szót Hüttner Csaba. – Külön örülök, hogy a fiataloknál a férfi kajak szakág is kimagaslóan teljesített, olyan versenyzőink vannak, akik, ha jól menedzseljük őket, a felnőttek között is meghatározó szereplők lehetnek, akár már Londonban is. A 200 méteres specializálódás nagy kihívást jelent most számunkra. Én arra szavazok, hogy 18 éves kor előtt nem szabad engedni a versenyzőknek, hogy kizárólag a 200 méterre koncentráljanak, mert akkor elveszítjük az 1000 méteres utánpótlás-bázisunkat. Az idei ifi-vb megmutatta, hogy mindhárom szakágban vannak olyan tehetségeink, akikben van annyi, hogy kijussanak Londonba, azért fogunk dolgozni, hogy a következő években töretlen legyen a fejlődésük.”