Atlétika: a jövő évtől Gyémánt Liga lesz az aranyból

MTI MTIMTI MTI
2009.03.02. 16:37
Címkék
A jövő évtől az eddigi Golden League-et (Arany Ligát) a Diamond League, azaz a gyémántsorozat váltja fel atlétikában. Az új széria tulajdonképpen az eddigi egymillió dolláros főnyereményt biztosító GL bővített, Európán túlra kiterjesztett változata lesz. Ezt a nemzetközi szövetség (IAAF) jelentette be hétfői ülése után.
Az új sorozatban a jelen állás szerint 12 viadal szerepel majd, de elképzelhető, hogy további hárommal még emelkedik ez a szám. A végleges versenynaptár az év végéig áll majd össze. Az európai városok mellett biztosan lesz DL-állomás New Yorkban, Eugene-ben és Kínában, illetve valószínűleg Dohában is. A lefektetett elvek szerint minden állomáson 32 versenyszámot rendeznek, s a Diamond League-ben összesen 416 ezer dollár talál gazdára számonként. A pénzdíjakon felül minden kategóriában pontversenyt is kiírnak, ennek végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak. Az IAAF elképzelései szerint a legnagyobb sztárokat külön szerződéssel „köteleznék" rá, hogy részt vegyenek a sorozatban.
Legfrissebb hírek

Az „élő szobor” is megérkezett Mexikóba

Foci vb 2026
3 perce

Debrecenből érkezett 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
4 perce

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborába

Labdarúgó NB I
18 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
26 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
28 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
30 perce

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
37 perce

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
44 perce
Ezek is érdekelhetik