Vívás: Erős Jánost választották meg a vívószövetség új elnökének

MTI MTIMTI MTI
2009.02.20. 21:06
Címkék
Erős Jánost, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatóját választották meg pénteken a Magyar Vívószövetség (MVSZ) elnökévé. Megbízatása négy évre szól.
Az elnöki posztra eredetileg három pályázó volt, de Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnöke, a budapesti olimpia ügyének elősegítéséért tevékenykedő mozgalom, a BOM vezetője, a szövetség eddigi általános alelnöke kedden visszalépett Erős János javára, így a tagok végül két pályázó közül választhattak. Erős mellett a versenyzőként kétszeres olimpiai ezüstérmes tőrvívó Kamuti Jenőre, az európai szövetség jelenlegi első emberére lehetett szavazni. Erős – aki nem volt ott a pénteki, budapesti közgyűlésen – a jelenlévők létszáma alapján lehetséges 83 szavazatból 46-ot kapott meg, míg Kamuti 35-öt. Két voks érvénytelen volt. Gémesi György korábbi elnök tavaly november 28-án jelezte, hogy távozik a posztról.
Legfrissebb hírek

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
1 perce

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
14 perce

Strandkézi-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott

Kézilabda
28 perce

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
32 perce

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
36 perce

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
38 perce

A norvég kapitányé a vb egyik, ha nem a legromantikusabb pillanata

Foci vb 2026
49 perce

Az Oasis slágere lett az angol válogatott vb-himnusza

Foci vb 2026
59 perce
Ezek is érdekelhetik