Műugrás: két kvóta már van, de négy is lehet

MOB MOBMOB MOB
2008.03.12. 00:04
Címkék
Négyet terveztek, jelenleg két biztos utazójuk van, de két csatlakozóban még reménykednek a műugrón – derült ki a műugrókkal folytatott olimpiai konzultáción. Barta Nóra, az egyetlen, aki megfelelő körülmények között készült, simán kiharcolta a részvételt, Kormos Villő – akinek az esélyeit a leghaloványabbnak ítélték a szakemberek – pedig nemrég, egy visszalépést követően csatlakozhatott a pekingi mezőnyhöz.
Mint Kelemen Ildikó, a sportág nemzetközi sportdiplomatája – Pekingben is jelen lesz pontozóként – elmondta, Kormos Villő kvalifikációjának értékét növeli, hogy két nappal az esemény előtt homloküreg-gyulladást kapott, azaz óriási fájdalmai voltak a vízbe merülésnél, de túltette magát ezen, és remekül ugrott.Női toronyugrásban Mátyás Melindától várták a kvótát, ám hiába ugrotta meg a legjobbját, a hihetetlenül erős mezőnyben végül olyan helyre ért oda, hogy jelenleg csak a harmadik számú tartalék.Kelemen Ildikó úgy véli, bőven van esélye arra, hogy csapattag legyen a visszalépések miatt – és ugyanennek van realitása Hajnal András esetében is, bár ő az ötödik tartalék.„Nagy segítség volt, hogy a szakállamtitkárság támogatásának hála orvos és pszichológus is jöhetett a csapattal, ez az utolsó napokban sokat jelentett a gyerekeknek” – mondta Kelemen Ildikó. Gémesi László főtitkár közölte, az anyagi lehetőségekhez mérten igyekeznek megfelelő versenyprogramot összeállítani a biztos és potenciális pekingi résztvevőknek: ahhoz, hogy végig tudják csinálni mindazt, amit terveznek, még egymillió forint hiányzik.Szó került arról is, hogy az edzéslehetőségek továbbra sem rózsásak, Barta Eindhovenben készül az ott dolgozó trénerénél, Ligárt Balázsnál, a többieknél viszont előfordul, hogy autóba ülnek, és a hétvégén Triesztben gyakorolnak, majd két nap után hazakocsikáznak. A gondokat még enyhíti, hogy kivételesen jó a kapcsolat az oroszokkal, az edzőtáborokban az ottani edzők és tanácsadók ingyen segítenek a mieinknek felkészülni – ami kissé hihetetlenül hangzik a mai világban de igaz: ez az eredménye annak, hogy a műugrók a rendszerváltás hajnalán nem hűtötték ki a velük ápolt kapcsolatokat.
Legfrissebb hírek

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
4 perce

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
12 perce

Népsport: A vesztesek hangja

Népsport
16 perce

Íme, a mai, holnap hajnali felhozatal!

Foci vb 2026
22 perce

Jürgen Klopp véleménye a kötelező ivószünetekről

Foci vb 2026
34 perce

Elképesztő statisztika Undav kapcsán

Foci vb 2026
52 perce

Ferenczi István második lett a himalájai ultraversenyen

Csupasport
1 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik