Olimpia 2016: Rio de Janeiro is pályázik

MTI MTIMTI MTI
2006.09.01. 16:33
Címkék
A dél-amerikai államok olimpiai bizottságainak ülése után hivatalosan bejelentették, hogy Rio de Janeiro (képünkön) kandidál a 2016-os nyári ötkarikás játékok rendezési jogának elnyerésére.

A brazíliai metropolisz eddig kétszer pályázott: a 2004-es és a 2012-es seregszemlével kapcsolatban is elbukott.

Egy nyári amerikai felmérés szerint húsz város jelezte, hogy tervezi a kandidálást a tíz év múlva sorra kerülő olimpia lebonyolítására. Azóta az amerikai jelöltek közül kettő - Houston és Philadelphia - kiesett, így onnan Chicago, Los Angeles és San Francisco van még versenyben.

Kinyilvánította érdeklődését többek között Berlin, Hamburg, Madrid, Róma, Milánó, Bangkok, Újdelhi, Sao Paulo és a mexikói Monterrey is. Napirenden van Budapest esetleges pályázata is, döntés azonban még nem született.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2009-ben határoz a helyszínről.
Legfrissebb hírek

Zalaegerszegi klubrekordért igazolt Borges az MLS-be – hivatalos

Labdarúgó NB I
10 perce

Futás vagy gyaloglás – elindult a 21 napos kihívás

Csupasport
35 perce

Rekordszámú magyar női úszó az amerikai egyetemi úszóbajnokság döntőjében

Úszás
49 perce

Baráth Péter: Tudtam, hogy előbb-utóbb jön a meghívó

Magyar válogatott
54 perce

Kamionsofőr is lehetett volna Kovács Dániel

Labdarúgó NB I
1 órája

„Állami szerepvállalás nélkül már nem létezne a magyar futball” – Szöllősi György a nagy sportvitában

Egyéb egyéni
1 órája

Kulcsjátékos tér vissza a Bragába az FTC elleni visszavágón

Európa-liga
1 órája

Edzőváltás az NB II-es Szentlőrincnél, Visinka távozott, Márton érkezhet

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik