GP3: Kiss Pál Tamás 16-18 percet tudott autózni

2012.08.31. 21:23
Címkék
A 2012-es Belga Nagydíjon nemcsak az F1-es, hanem a GP3-as géposztály szabadedzését is elmosta lényegében az eső, a fiatal pilóták közül nem is mindenki tudott megbirkózni a feladattal. Éppen Kiss Pál Tamás egyik csapattársa volt az, akinek a bukása miatt hosszabb időre megszakították az edzést, így az érdemi munkára kevés ideje maradt a csapatoknak. A hétvége hátralevő részére viszont már száraz időt jósolnak.

„Nem sokat tudtam menni ezen a szabadedzésen, mert alig nyolc perc elteltével a csapattársam, John Wartique sajnos elvesztette az uralmát az autója felett, ami miatt jó húsz percet állt az edzés – kezdte beszámolóját Kiss Pál Tamás. – Így gyakorlatilag tizenhat-tizennyolc perc volt, amit érdemi munkával tudtunk eltölteni, hiszen a piros zászló előtt csak egy gyorskört tudtam futni, és utána is csak négyet. Ebből is csak az első kettő volt tiszta, ugyanis a harmadikban előznöm kellett egyet, a negyedikben pedig pont elém kóválygott vissza valaki az Eau Rouge-ban, ezért teljesen el kellett vennem a gázt, hogy elkerüljem az ütközést. Az edzést belülről nagyon veszélyesnek éreztem, hiszen Spában nagy tempót érünk el az egyenesekben, de a vízfüggönyben alig lehetett valamit látni, és rengeteg vízátfolyás is volt a pályán, úgyhogy végig nagyon észnél kellett lenni. A hétvége hátralevő részére száraz időt mondanak, ezért túl sok kockázatot amúgy sem lett volna értelme vállalni ezen az esős szabadedzésen, de ezzel együtt csalódott vagyok a tizenharmadik hellyel, hiszen ennél mindig előbbre várom magam.”Kiss Pál Tamás. – Így gyakorlatilag tizenhat-tizennyolc perc volt, amit érdemi munkával tudtunk eltölteni, hiszen a piros zászló előtt csak egy gyorskört tudtam futni, és utána is csak négyet. Ebből is csak az első kettő volt tiszta, ugyanis a harmadikban előznöm kellett egyet, a negyedikben pedig pont elém kóválygott vissza valaki az Eau Rouge-ban, ezért teljesen el kellett vennem a gázt, hogy elkerüljem az ütközést. Az edzést belülről nagyon veszélyesnek éreztem, hiszen Spában nagy tempót érünk el az egyenesekben, de a vízfüggönyben alig lehetett valamit látni, és rengeteg vízátfolyás is volt a pályán, úgyhogy végig nagyon észnél kellett lenni. A hétvége hátralevő részére száraz időt mondanak, ezért túl sok kockázatot amúgy sem lett volna értelme vállalni ezen az esős szabadedzésen, de ezzel együtt csalódott vagyok a tizenharmadik hellyel, hiszen ennél mindig előbbre várom magam.”

A Belga Nagydíj hétvégéjének GP3-as programja szombat reggel 9:45 órakor az időmérő edzéssel folytatódik.

Legfrissebb hírek

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
3 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
5 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
14 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
21 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
28 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
47 perce

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
1 órája

Így ünnepelték az Uruguay elleni döntetlent a Zöld-foki-szigeteken

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik