IndyCar: Wheldon a verseny után írt volna alá az Andretti-csapathoz

2011.10.17. 12:30
Címkék
A vasárnapi Las Vegas-i IndyCar-idényzárón halálos balesetet szenvedő Dan Wheldon a verseny előtt megegyezett korábbi istállójával, az Andretti Autosportttal, hogy jövőre visszatér hozzá, s a futam után írta volna alá új szerződését – árulta el a gárda szóvivője.

Az idén pénzhiány miatt csak az Indy 500-on és a Las Vegas-i versenyen induló Wheldon a legendás 500 mérföldest megnyerte májusban, ezzel Michael Andretti csapatának első számú kiszemeltjévé vált az idény végén a NASCAR-ba távozó Danica Patrick helyére.

„Amikor 2005-ben nálunk versenyzett, a pilóták közötti harmónia miatt Beatlesnek neveztük a csapatot, és most is azzal viccelődtünk, hogy a banda ismét összeáll. Nemcsak jövőbeli csapattagot veszítettünk el, hanem egy igazi csapattársat is" – mondta a csapat szóvivője.

Szomorú párhuzam az 1999-es idényzárón halálos balesetet szenvedő Greg Moore-ral, hogy ő is új csapathoz készült – a kanadainak már aláírt szerződése volt a Penskevel.

Legfrissebb hírek

Kilencedszer kerül majd szembe Szoboszlai Dominik és Erling Haaland

Angol labdarúgás
1 perce

Gerwyn Price rendkívül erős játékkal nyerte meg a darts PL manchesteri állomását

Egyéb egyéni
6 órája

Pénteki sportműsor: FTC-Rail Cargo Hungaria–Alba Fehérvár KC

Minden más foci
7 órája

Férfi kosár Euroliga: nagy fordítás a Hapoel Tel-Avivtól, a Partizan nyerte a belgrádi derbit

Kosárlabda
8 órája

Svec Anna Sába főszereplésével nyert a győri vízilabdacsapat

Vízilabda
8 órája

Isabel Damborena Puskas: Nagyapám jobb ember volt, mint labdarúgó

Magyar válogatott
8 órája

A Nyíregyháza kiütötte az Aramis SE-t a futsal NB I felsőházában

Labdarúgó NB I
9 órája

A francia sportminiszter kitüntette Kamuti Jenőt és Szabó Lászlót

Egyéb egyéni
9 órája
Ezek is érdekelhetik