BL: orosz játékvezetők Milánóban, franciák dirigálnak Eindhovenben

2007.04.02. 13:41
Címkék
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kijelölte a keddi Bajnokok Ligája-mérkőzésen közreműködő játékvezetőket és ellenőröket. Meglepetésre egyik meccsen sem a szűkebb elitbe tartozó sípmester dirigál.
A Milan-Bayern München összecsapásra a szövetség az orosz Jurij Baszkakovot jelölte. A 43 éves játékvezető 1998 óta tagja a FIFA-keretnek, de csak az idei évtől, Valentyin Ivanov kiöregedése óta nevezhető ő az első számú bírónak hazájában. A moszkvai sípmester az idei szezonban három BL-meccset vezetett: az FC Köbenhavn-Benfica, a Galatasaray-PSV Eindhoven, valamint a Levszki Szófia-Barcelona meccset.Segítői Tyihon Kalugyin és Anton Averjanov lesznek, tartalékként Sztaniszlav Szukina utazik. Az orosz kvartett működését az angol David Elleray ellenőrzi.Eindhovenben, a PSV-Liverpool meccsre a francia Bertrand Layecot jelölte a bizottság. A 41 éves játékvezető 1981-ben vizsgázott és 1998 óta vezet az első ligában. Saint Ave Morbihanban élő Layec 2002 óta a FIFA-keret tagja, Baszkakovhoz hasonlóan ő is három meccset kapott: az AS Roma-Sahtar Doneck, az Internazionale-Szpartak Moszkva, valamint az FC Köbenhavn-Celtic összecsapást vezette.Christian Thoison és Eric Dansault lenget a vonalak mellett, Stephane Lannoy lesz a tartalék. Munkájukat a német Aron Schmidhuber felügyeli majd.
Legfrissebb hírek

Russell kezdett a legjobban Spanyolországban

F1
4 perce

Argentína adja a legtöbb szövetségi kapitányt

Foci vb 2026
13 perce

Átalakult kerettel is a kijutásért küzdenek a nők a kassai 3x3-as kosár Eb-selejtezőn

Kosárlabda
18 perce

Angliában elsőre megbukott, újra a francia élvonalban vállalt állást Will Still

Francia labdarúgás
19 perce

„Ez a sport igazi ereje” – interjú Kirsty Coventryvel, a NOB elnöke Budapest erényeiről is beszélt

Egyéb egyéni
26 perce

A NOB elnöke: Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tisztelet és a versengés fennmaradjon

Egyéb egyéni
37 perce

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
41 perce

Elek György alelnök lett a Nemzetközi Korcsolyázószövetségben

Téli sportok
44 perce
Ezek is érdekelhetik