Kissé félénk volt a Debrecen

GY. B.GY. B.
Vágólapra másolva!
2005.08.25. 23:28
Címkék
Szerda este nemcsak a Lokin, hanem a "vegyes zónán" is átrobogtak a Manchester United játékosai; Edwin van der Saron kívül egyikük sem volt hajlandó megállni és kommentálni a mérkőzést. Ám feltűnt Carlos Queiróz, a manchesteriek másodedzője, aki készségesen nyilatkozott.
- Ami azt illeti, nem könynyű önöket szóra bírni…
- Megértem, hogy többre számítottak, de nem rosszindulatból nem nyilatkoznak a játékosok - mondta a portugál szakember. - Egyszerűen idő szűkében vagyunk, sietnünk kell.

- Ami az érdemi részét illeti: miként látta a találkozót?
- Attól kezdve, hogy megszereztük az első gólt, nyugodt mérkőzést játszottunk. Az elején akadtak meleg pillanatok, pedig felkészültünk rá, hogy a Debrecen az első percekben mindent megtesz, hogy bevegye a kapunkat. Tudtuk, hogy milyen felállásban játszik a magyar csapat, ennek megfelelően választottuk meg a stratégiánkat, és mint az ábra mutatja, jól döntöttünk. Igaz, azt el kell ismernem, hogy némi szerencsénk is volt. Elsősorban a két gárda játékosai közti tudásbeli különbség döntött.

- Hogyan vélekedik a Debrecenről?
- Talán a kelleténél egy kicsit félénkebben futballoztak a magyarok. A döntő pillanatokban rendre megremegett a lábuk, a vezető gólunk után pedig már későn eszméltek. Ettől függetlenül ugyanaz volt a benyomásom, mint az első mérkőzés után. Vagyis ez a csapat sokkal többre hivatott, mert bár nem mindegyik játékosa képzett tökéletesen, viszont a csapatmunka és az odaadás felülírja a gyengeségeket. Elsősorban mentálisan kell erősödniük, tudniuk kell magabiztosan játszani egy jóval nevesebb ellenféllel szemben is. Az eredményt, miként az Old Traffordon született három nullát is, túlzónak tartom.

- A főtáblán mi a céljuk?
- Függetlenül az ellenfelektől a továbbjutás a legfontosabb. Persze még rengeteg időnk van, hogy számolgatni kezdjünk, ezért most inkább a bajnokságra összpontosítunk. Az elsődleges feladatunk különben is a Premier League megnyerése.
Legfrissebb hírek

Háromszoros BEK, ill. BL-győztes Milan-ikon lett Nagy Ádám csapatának az edzője

Légiósok
10 perce

Liga 2: korai gólok hozták meg a Sepsi győzelmét

Légiósok
43 perce

NB I: egy-egy meccses eltiltás három kiállított játékosnak

Labdarúgó NB I
46 perce

Bárány gyerekkora óta vágyott a kerettagságra, Redzic élete formájában van

Magyar válogatott
1 órája

WTA-vb: élnek Coco Gauff továbbjutási esélyei

Tenisz
1 órája

A Nemzeti Sport volt ezen a héten is a legolvasottabb a sportmédiában

Egyéb egyéni
2 órája

Hivatalossá vált az edzőváltás a Fradi El-ellenfelénél

Európa-liga
2 órája

Cristiano Ronaldo: Hogy Lionel Messi jobb lenne nálam? Nem értek egyet, de nem is szeretnék szerény lenni

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik