Luis Suárez duplázott, Sturridge góllal tért vissza

2014.01.12. 17:07
Suárez továbbra is bombaformában (Fotó: Reuters)
Angliában a Premier League 21. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Stoke City otthonában lépett pályára a Liverpool, és a vendégek a végig izgalmas, fordulatos mérkőzésen 5–3-ra diadalmaskodtak. Luis Suárez két gólt lőtt, Daniel Sturridge góllal tért vissza sérülése után, a másik oldalról Peter Crouch és Charlie Adam is betalált egykori kenyéradójának.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Stoke City–Liverpool 3–5 (Crouch 39., Adam 45., J. Walters 85., ill. Shawcross 5. – öngól, Suárez 32., 71., Gerrard 51. – 11-esből, Sturridge 87.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az egyre jobb formában futballozó, odahaza hét bajnoki óta veretlen Stoke Cityhez utazott a tabellát nem olyan régen még vezető Liverpool – azzal a Luis Suárezzel a fedélzeten, aki egymaga több gólt szerzett a bajnokságban, mint az egész Stoke, sőt, adott pluszban még tíz gólpasszt is! Az első gólt mégis a hazaiak szerezték, bár ennek kevesen örültek a stadionban, lévén az ötödik percben Aly Cissokho nem éppen veretes próbálkozása a peches Ryan Shawcrossról saját kapujába pattant. 0–1!

Szeretett volna gyorsan egyenlíteni a Stoke, de helyzetig sem jutott – igaz, Martin Skrtel két büntetőt is összehozhatott volna, de mindkétszer megúszta a szabálytalankodást a védő, majd adott egy majdnem gólpasszt Luis Suáreznek: hosszú indításába két hazai hátvéd is beleért (utoljára Shawcross), a nevető harmadik pedig az uruguayi gólgyáros lett. 0–2!

Mégis egyenlő állásnál köszöntött a szünet a felekre, mert előbb Peter Crouch fejelt gyönyörűen 11 méterről a jobb alsóba (1–2), majd Charlie Adam lőtte ki a tizenhatos elől a bal alsót (2–2). Két egykori liverpooli játékos egyenlített ki…

Mégis hamar úgy érezhették a hazaiak a fordulás után, hogy ez nem az ő napjuk, Anthony Taylor játékvezető ugyanis könnyű síppal befújta Sterling és Wilson ütközését büntetőnek, Steven Gerrard pedig magabiztosan értékesítette azt, szépen köszöntve saját magát 650. Pool-mérkőzésén. 2–3!

Az egyre erősödő esőben elhaltak a hazai támadások, a csereként beállt Sturridge viszont megmutatta, hogy semmit sem felejtett kéthónapos kényszerpihenője alatt, mert gyönyörű assziszttal szolgálta ki Luis Suárezt, aki halálos biztonsággal értékesítette ziccerét. 2–4!

A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott a Stoke, a Liverpool nagy mumusa, az ellenre rendre betaláló Jonathan Walters ziccerét védte Mignolet, de középtávoli gurítását bevédte. 3–4!

Még mielőtt belelkesedhettek volna a hazaiak, Suárez előkészítése után Daniel Sturridge eldöntötte a mérkőzést. 3–5!

Természetesen maradtak még izgalmak a végére, mindkét csapat megdöngette egyszer-egyszer a kapufát, Mignolet bemutatott egy hatalmas bravúrt (Gerrard fejelt majdnem öngólt), Suárez majdnem triplázott, Crouch majdnem duplázott.

Nekik 8: csodálatos mérkőzést láthattunk a két csapattól, igazából csak egy vesztese van ennek a bajnokinak. Aki nem látta…

1. Manchester City 21 15 2 4 59–23 +36 47
2. Chelsea 21 14 4 3 40–19 +21 46
3. Arsenal 20 14 3 3 39–18 +21 45
4. Liverpool 21 13 3 5 51–26 +25 42
5. Everton 21 11 8 2 34–19 +15 41
6. Tottenham 21 12 4 5 26–25 +1 40
7. Manchester United 21 11 4 6 35–24 +11 37
8. Newcastle 21 10 3 8 29–27 +2 33