Arteta lábában maradt az Arsenal győzelme

2012.11.10. 18:22
Arteta a 95. percben megnyerhette volna a mérkőzést az Arsenalnak, de kihagyta a büntetőt (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Arsenal hiába vezetett 2–0-ra a Fulham ellen, és hiába végezhetett el büntetőt a 95. percben, a Fulham végül ponttal távozott Emiratesből.

Nem a legkedvezőbb előjelekkel érkezett a mérkőzésre az Arsenal, hiszen a Bajnokok Ligájában 2–0-s előnyt követően csak 2–2-es döntetlent játszott a Schalke vendégeként, a bajnokságban pedig legutóbb 2–1-re kikapott a Manchester United ellen – a Reading elleni Ligakupa-mérkőzésen pedig csak elképesztő hajrában, 0–4-ről, a hosszabbításban nyert.

A BL-hez hasonlóan az „ágyúsok” ezúttal is gyorsan bekezdtek, és már a 11. percben vezetést szereztek: jobb oldali sarokrúgás után Giroud fejelt a kapuba – ez volt az Arsenal első fejes gólja ebben a szezonban, így már csak a Sunderlandnek nem sikerült ilyen módon a kapuba találni (1–0).

Még mindig csak a 23. percben jártunk, amikor kétgólosra nőtt a hazaiak előnye: Arteta harcolt meg a labdáért a tizenhatoson belül, középre adásánál Podolski megelőzte védőjét, és 6 méterről a kapu közepébe szúrt (2–0).

Meggyőző volt az Arsenal fölénye, talán túlságosan is, mintha belealudt volna a mérkőzésbe a házigazda, és még az első fél óra letelte előtt szépített a Fulham: jobb oldali Ruiz-szöglet után Berbatovot hagyták teljesen őrizetlenül a védők, s ő könnyedén bólintott 4 méterről a kapuba (2–1).

Ez volt a Fulham első olyan gólja a szezonban, amelyet londoni derbin szerzett – igaz, eddig csak egyet játszott (a West Ham ellen 3–0-ra kikapott) –, így mind a hat fővárosi együttes betalált már helyi rangadón.

A 40. percben aztán már 2–2-t mutatott az eredményjelző, gyors kontra végén Berbatov jobb oldali beadására Kacaniklic érkezett, és fejelt 13 méterről az ötös vonalára, ahonnan Mannonét érintve a jobb alsóban kötött ki a labda.

Az első félidő ráadásában a bolgár támadó még egyszer helyzetbe került, de próbálkozása után a labda a bal alsó mellett hagyta el a játékteret, így 2–2-es állás mellett vonultak pihenőre a felek. A helyzetkihasználásra speciel nem lehetett panasz, hiszen a kaput eltaláló mind a négy próbálkozás után mehettek középkezdésre a felek.

A második félidő elején Walcott beadása után Giroud maradt le kevéssel a labdáról ziccerben, majd az angol szélső egy újabb megindulás után kevéssel a léc fölé lőtt.

A 67. percben aztán fordított a Fulham, Arteta bóbiskolt el egy pillanatra, Ruiz pedig lecsapott a labdára, majd felborította őt a spanyol középpályás. A büntetőt Berbatov végezte el, magabiztosan lőtt a jobb alsóba (2–3), de sokáig nem örülhetett a Fulham, ugyanis két perccel később Walcott sokadik beadását gólra váltotta Giroud (3–3).

A 80. percben Schwarzernek kellett résen lennie a francia támadó távoli löketénél, és bár nagyon nyomott a hajrában az Arsenal, sokáig átütő erő nélkül tette ezt. Hanem aztán a 95. percben egy kezezés után tizenegyeshez jutottak az „ágyúsok”, Arteta bal alsó sarokra tartó lövését azonban védte a Fulham kapusa, így megmentett csapatának egy pontot. Arteta második büntetőjét rontotta el a Premier League-ben – eddig 12-szer állt a labda mögé.

ARSENAL–FULHAM 3–3

Gera Zoltán a 69. percben lépett pályára a Wigan otthonában 2–1-re diadalmaskodó West Bromban, így a hazaiak továbbra is az egyetlen olyan csapatnak számítanak a Premier League-ben, amelyik ebben a szezonban még nem szerzett pontot, ha hátrányba került egy mérkőzésen.

Adam Johnson hiába szakította meg a Sunderland 444 perces PL-gólcsendjét, a legutóbbi hat bajnokiján egyaránt hátrányba kerülő Everton hatodszor sem kapott ki – két győzelem és négy döntetlen a közelmúltbeli mérlege a liverpooli csapatnak. A Ferguson, Wenger és Redknapp trió után a 400 PL-mérkőzéses mérföldkövet negyedikként átlépő David Moyes így győzelmet ünnepelhetett jubileumán (2–1).

A Stoke City hazai pályán legyőzte a QPR-t, Charlie Adam 2011 októbere óta először talált be bajnoki mérkőzésen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Arsenal–Fulham 3–3 (Giroud 11., 69., Podolski 23., ill. Berbatov 29., 67. – a másodikat 11-esből, Kacaniklic 40.)
Everton–Sunderland 2–1 (Fellaini 77., Jelavic 79., ill. A. Johnson 45.)
Reading–Norwich 0–0
Southampton–Swansea 1–1 (Schneiderlin 64., ill. N. Dyer 73.)
Stoke City–QPR 1–0 (C. Adam 52.)
Wigan–West Bromwich Albion 1–2 (A. Koné 45., ill. J. Morrison 31., Caldwell 43. – öngól)