Liverpool: nem lesz új stadion, átépítik az Anfieldet

Vágólapra másolva!
2012.10.15. 13:31
Címkék
Az angol Premier League-ben szereplő Liverpool hivatalosan is lemondott arról, hogy új stadionba költözzön, és megerősítette szándékát, hogy felújítsa jelenlegi arénáját, az Anfieldet.

Évek óta ment a huzavona a liverpooli Stanley Parkban megépítendő stadionról, az is szóba került, hogy az Evertonnal közösen építik fel. Végül aztán az új stadion ötletét elvetették, és a városi önkormányzat 25 millió fontos támogatásával az Anfield felújítása mellett döntöttek.

Az új stadion ellen szólt az is, hogy a 300 millió fontos befektetés ellenére csak 15 ezerrel több néző fért volna be, és a klubnak 120 év után el kellett volna hagynia az Anfieldet, amely a 120 évvel ezelőtti megalapítása óta a székhelye.

Az átépítés fele ennyibe kerül, és így is 60 ezressé válik a jelenleg 45 ezres stadion, amelyen 2014-ben kezdik el a munkálatokat.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: bajnokavatás a labdarúgó NB I-ben és a női kézilabda NB I-ben

Birkózás
3 órája

Nagy Zsolt aranyérmet is kaphat a vasárnapi születésnapjára; Ferenczi János: Ha kell, tizenötször rúgjuk ki a labdát a stadionból

E-újság
4 órája

Mesterként köszön el az angol inas – Moncz Attila publicisztikája

Légiósok
4 órája

Fő az izgalom! – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája

Postecoglou: A harmadik évad mindig jobb a másodiknál – videó

Angol labdarúgás
5 órája

La Liga: a Betis döntetlennel hangolt a Konferencialiga-döntőre

Spanyol labdarúgás
5 órája

Ismét Nápolyba került a scudetto!

Olasz labdarúgás
5 órája

Így ünnepelték bajnoki címüket a Szolnoki Olajbányász kosárlabdázói – fotók

Kosárlabda
5 órája
Ezek is érdekelhetik